Program


FlamenKoktél • FlamenCorazónArte Táncszínház

FlamenKoktél • FlamenCorazónArte Táncszínház

A flamenco ősi tradíciókból táplálkozó, modern művészeti ág, mely a jelen kor meghatározó és kiemelkedő műfaja.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. július 17. vasárnap, 20:30

A szenvedélyes táncok, az érzelemdús dallamok és a vérpezsdítő ritmusok szuggesztív erővel hatnak. Az előadó és a közönség közötti mágikus tér az, ahol a Duende életre kelhet. Ez a rejtélyesnek tűnő világ most virágkorát éli. Hasonlóan többágú művészeti ág, akárcsak a jazz, mely képes befogadni különböző hangszereket, stílusokat. A FlamenCorazónArte Táncszínház ezúttal az Andalúziából származó műfajt a latin dallamokkal és a latin-jazz ritmusaival fűszerezi. Az együttes táncművészei Lippai Andrea és Pirók Zsófia, anya és lánya alkotópáros. Andrea, az együttes alapítója, aki művészi pályafutását a Győri Balett magántáncosaként kezdte, elsőként hozott létre flamenco-táncszínházi előadásokat a Nemzeti Táncszínház szervezésében. Lánya, Zsófia első magyarként végzett Sevillában flamenco szakon a Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Az estét különböző műfajok legkiválóbb képviselői, és külföldi vendégművészei kísérik. Az egység a művészet nyelvén jön létre, hiszen a szavakon túli kifejezésünk a lelkünket szólítja meg.

Előadók:

Flamenco gitár: Alex Torres (Peru)

Ének: Mario Ochoa (Honduras)

Ütőhangszerek: Tar Gergely

Klarinét: Cserta Balázs

Zongora: Révész Richárd

Flamenco tánc, koreográfia: Pirók Zsófia

Az évad legjobb pályakezdő táncművésze díj – 2016

Az évad legjobb női táncosa díj – 2019

Flamenco tánc, koreográfia: Lippai Andrea

Harangozó Gyula-díj

EuroPas-díj

Köztársasági Ezüst Érdemkereszt

Magyar Arany Érdemkereszt

Flamenco tánc: Ajtai Krisztina, Flavia Fontanini (Argentina)

 

Ajánlatunk


Zs. Vincze Zsuzsa koreográfus több évtizedes alkotó munkájának formanyelve a magyar folklór, az eredeti néptánc, amely szűnni nem akaró inspirációt jelent az idén Kossuth-díjjal kitüntetett művész számára. Az egy egész életutat összegző műsorban megannyi ihlető érzelemre komponált tematikus koreográfiák és a magyar néphagyomány iránti szenvedélyről tanúskodó előadásrészletek kerülnek bemutatásra.

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének növendékei-hallgatói.

Ajánló


Sokan úgy tartják, a jó művészet felforgató –néha azonban talán túlságosan is az. Felzúdulás a premieren, közelharc a zsöllyében, illetlenkedők…

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried…

Két fickó és egy nő a jövőből, a 142-es bolygóról érkezett vissza. csak azért, hogy egy kicsit újra felidézzék a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók