program


Tóték • Bekecs Néptáncszínház

Tóték • Bekecs Néptáncszínház

Életünk során milliónyi áldozatot hozunk különböző dolgok miatt, a legfőbb lemondás talán mégis a közvetlen családtagjainkért történhet. Hol lehet a határa annak a kényszerű áldozathozatalnak, amit a gyerekünk jobb életéért teszünk? Meddig tartható fent ez a feszített állapot, és melyik az a pont, amin túl már nem képes az ember semmiféle lemondásra?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 17. Marts 2023 19:00

Örkény klasszikusa mutatja számunkra az utat e válaszok felé. Táncszínházi előadásunkban rendkívüli szerepet kap a test kifejező ereje, amely sokszor a humor, máskor a nyomor és a kín forrását jelenti. A darab szereplői a drámai szövegből jól ismert különleges karakterek testi-lelki kivetülései a térben. A szerepformálás fizikális lehetőségei, a mimika és a mozdulatok energiája meséli el ezt az örökérvényű történetet, egy sajátos dramaturgiai vonalvezetéssel a néptánc és népzene nyelvén.

Az előadásban különböző népi énekek és csujogatások csendülnek fel, amelyek dramaturgiai funkciója a történet érthetőségében ragadható meg. Olyan „szövegtest” készült az adott mozgásanyaghoz, amely az archaikus népi énekeink szövegéből táplálkozva néhol tovább gördíti, máshol kommentálja, vagy, akár öniróniával tele, kifigurázza az eseményeket. A koreográfiák kifejező ereje, a történet fanyar humora, a karakterek humánus és torz oldala, a szent és profán elemek kettőssége mind az előadás szerves részét képezik.

Célkitűzésünk egy néptáncszínházi kísérlet létrehozása, amely egy közismert történeten alapul, a fekete humort nem mellőzi, szórakoztató, miközben kiábrándít, feltölt, de legfőképpen gondolatokat ébreszt a nézőben.

 

Előadja a Bekecs Néptáncszínház tánckara a következő szereposztásban:
Őrnagy: Benő Barna-Zsolt
Tót Lajos: Mészáros Zoltán
Mariska: Kinda Boglárka
Ágika: Ritziu Ilka-Krisztina
Postás: Nagy-Keresztesi Tamás
Gizi Gézáné: Fülöp Eszter
Elegáns őrnagy: Suba Róbert
Tomaji plébános: Siklodi Csaba
Cipriani professzor: Ördögh Géza
Szűz Mária, Kántorné: Samu Etel-Imola
A falu népe/dobozolók: Fülöp Eszter, György Anita, Györfi Alíz, Mészáros Tünde, Mikesi
Júlia, Nagy-Keresztesi Tamás, Ördögh Géza, Siklodi Csaba, Suba Robert, Vass Tünde

Rendező – koreográfus: Györfi Csaba
Koreográfusok: Farkas Ágnes, Farkas Tamás
Zeneszerző: ifj. Csoóri Sándor
Díszlettervező: Szőke Zsuzsi
Jelmeztervező: Lokodi Aletta
Jelmezkivitelező: Antal Mónika
Videó montázs: Izsák Előd
Fény: Aszalos Attila-Levente
Hang: Kovács Andor
Technikai munkatársak: Magyari Attila, Nám Nórbert-Nimród, Gresa Dávid, Vass Alpár-Norbert

Igazgató: Benő Barna-Zsolt

Aktuelt


Két megtévesztően hasonlatos bőrönd nem a megfelelő kezekbe kerül. Ezzel egy bonyodalmakkal teli kalandos utazásra indulnak szereplőink, ahol nem kerüli el őket a sok félreértés és komikus helyzet, hiszen mindenki másnak hiszi a másikat, mint aki az valójában. A kavarodásban a szálak végzetesen összekuszálódnak. Az utazás összezárja a szereplőket egy térbe, ami a kapcsolatok tovább bonyolódását fokozza. A lányok összebarátkoznak, a fiúk pedig a maguk sajátos, egyéni módján keresik a lányok, és egymás társaságát.

A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj a leginkább alkalmas arra, hogy megjelenítsük általa egy férfi és egy nő szerelmét, mely ugyanúgy lehet boldog, ahogyan boldogtalan is, de mindenképpen nyugtalan és feszült. A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.

Test-Lélek-Tangó Sokfélék és sokszínűek vagyunk. Testileg és Lelkileg egyaránt. Mennyire tudod felismerni és elfogadni a benned lévő sokszínűséget? Ezen az estén ezeket a kérdéseket boncolgatjuk a tangó lépésein keresztül.

PÅ PLAKATEN


Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen…

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.



Támogatók