Program


Ne hisztizz! • Góbi Rita Társulat

Ne hisztizz! • Góbi Rita Társulat

Góbi Rita és Szegő Dávid duója a zene és tánc (zenész és táncos) egymásra utaltságáról, együttműködési kényszeréről szól, arról tehát, hogy miként érintkezik, küzd egymással két nonverbális művészeti ág (ember – férfi és nő), ha nincs közös nyelvük, és csak a magukén kommunikálhatnak.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 6. kedd, 19:30

Ne hisztizz!
Góbi Rita Társulat

Műfaj: kortárs
Felvonások száma: 1
Időtartam: 40 perc

Góbi Rita és Szegő Dávid duója a zene és tánc (zenész és táncos) egymásra utaltságáról, együttműködési kényszeréről szól, arról tehát, hogy miként érintkezik, küzd egymással két nonverbális művészeti ág (ember – férfi és nő), ha nincs közös nyelvük, és csak a magukén kommunikálhatnak. Születhet-e ebből összhangzat, egy irányba mozdulás? Erre a kérdésre felel az előadás, vagy inkább, ezt a kérdést teszi fel.

„A két ember hisztériája az előadás végére elcsendesedik, és ahogy  egyre inkább elsötétül a színpad, úgy tisztul le minden zaj a színpadon és a fejekben, amíg már nem hallatszik más, csak a metronóm monoton kattogása. És amikor az is elhallgat, a létrejövő sűrű csendesség furcsa elhagyatottságba sodor az azt megelőző ötven percnyi hangos, életteli zakatolás után. Nincs már hiszti.” /Pap István: Jó előadás után nem hisztizünk, Erdély Online/

2015-ben ezen előadásért Góbi Rita a Legjobb Magyar Kortárs Táncos Díját, Németországban a Legjobb Szólótáncosnak járó díjat kapta meg a SoloDuo Fesztiválon, Kölnben.

Zene: Szegő Dávid
Jelmez: Sinkovics Judit
Fénytervező: Szirtes Attila
Világítástechnika: Kovácsovics Dávid
Produkciós asszisztens: Maros Liliána, Zelencsuk Kata Márta, Farkas Odett
Partner: Műhely Alapítvány
Koreográfia és tánc: Góbi Rita

Ajánlatunk


A FrenÁk Társulat legfrissebb produkciójában egy dinamikus, fiatal csapat áll színpadra, melynek kreatív táncosai színes kulturális hátterük és nyelvi különbségeik energiáiból építkezve új alkotói szemlélettel kapcsolódnak a FrenÁk alkotta koncepcióhoz. Az összművészeti, multimediális alkotásban a két, egymást ellenpontozó, egyben egymást kiegészítő rész korunk ellentmondásaira reflektál.

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

Melinda álmodott egy Hazáról, ahol békében élhet. Ahonnan nem kell gyerekként elmenekülnie a két bátyjával, mint kislányként a szülőhazájából, Spanyolországból, azért, mert veszélyben az élete. Azt hitte, hogy Magyarhonban megtalálta azt a hazát, ahol soha többé nem kell félnie. Melinda tévedett.

Ajánló


Az indiai klasszikus tánc különlegessége, hogy egy időtlen kapocs múlt és jelen között. Ez a legősibb, ma is élő táncstílus…

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried…

A RAMAZURI látványos, élőzenével kísért és akrobatikai elemekkel tarkított tánc-cirkuszi kavalkád, melyben derűs és szellemes koreográfiák követik egymást. Újszerűségével, derűjével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók