Program


Hattyúk tava • Székesfehérvári Balett Színház

Hattyúk tava • Székesfehérvári Balett Színház

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: május 31. péntek, 19:00

A darab minden egyes karaktere és történése, tulajdonképpen Siegfried víziói, belső világának kivetülése. Ő maga mindvégig egy szobában ül, miközben önmaga jó és rossz énjét vetíti ki Odette és Rothbart figurájára.

A táncszínházi produkció egyfajta pszicho drámának is tekinthető, ha úgy tetszik pszichoanalízis. Mindemellett, fontos volt számomra Csajkovszkij erőteljes és briliáns zenei világát képpé formálni, a tánc nyelvén keresztül láthatóvá varázsolni a zenét.  Egerházi Attila

Siegfried: Jelle Johannes Hendrix

Odette: Tae Sone

Rothbart: Cristina Porres Mormeneo

 

Hattyúk: Noemi Gregnanin, Michela Piccinini, Nina Sninská, Celeste Icket, Gabriele Tamolli, Francesco Vitale Farris, Gijs Stenger, Raúl Abentin Arranz 

 

Kis hattyúk: Noemi Gregnanin, Michela Piccinini, Celeste Icket, Francesco Vitale Farris

Nagy hattyúk: Nina Sninská, Gabriele Tamolli, Gijs Stenger 

Spanyol tánc: Gabriele Tamolli, Francesco Vitale Farris, Juan Esteban Serna Espinosa, Julián Rico Engel, Raúl Abentin Arranz

Báli szereplők: Noemi Gregnanin, Nina Sninská, Michela Piccinini, Carlota Izquierdo Gil, Francesco Vitale Farris, Gijs Stenger, Juan Esteban Serna Espinosa, Julián Rico Engel

 

Rendező-koreográfus: Egerházi Attila

Zene: Pjotr Iljics Csajkovszkij

Koreográfus-asszisztens és próbavezető balettmester: Cristina Porres Mormeneo

Színpadkép koncepció: Egerházi Attila

Díszletterv: Jaroslav Milfajt

Jelmezterv: Bregje van Balen

Fényterv: Egerházi Attila

Szcenográfia: Bajkó György

Felvételről közreműködik: Mariinszkij Színház zenekara

Vezényel: Valerij Gergiev 

 

A szereposztás változtatásának jogát fenntartjuk!

 

Az előadás bemutatója a Nemzeti Táncszínházban, közös programként valósult meg.

Ajánlatunk


Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

Drakula történetét szinte az egész világon ismerik, azok is hallottak róla, akik egyébként azt sem tudják, hogy hol található a térképen a vadregényes Transylvania, ahol Drakula gróf hihetetlen meséje született.

A legnagyobb népi írónk, Móricz Zsigmond szatmári néprajzi gyűjtései során került igazán közel a magyar paraszti kultúrához, az ott élő emberek életének megismerését tartotta legfőbb iskolájának: „Kimeríthetetlen mondanivaló duzzadt bennem, és 25–30 év alatt nem fogyott ki az a tarisznya, amit ott és akkor tömtem meg mohó kapzsisággal a nép életének mindenféle anyagával.” – mondta egy visszaemlékezésében.

Ajánló


Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen…

Szerelmi vágy, szerelmi álom Emléke, fénye űz feléd, Keresem az elvesztett édent, Remények, álmok édenét... Amikor én rajongó vággyal Követlek,…

A Testbe zárt ima táncszínházi produkció az egykori táncművész, Horváth Renátó tragikus hirtelenséggel bekövetkezett bénulásának történetét és az ezzel járó…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók