Program


MTE 75 - Nemzetközi Gálaest • Magyar Táncművészeti Egyetem

MTE 75 - Nemzetközi Gálaest • Magyar Táncművészeti Egyetem

A Magyar Táncművészeti Egyetem 2025-ben ünnepli fennállásának 75. évfordulóját: jogelődjét, az Állami Balett Intézetet 1950-ben alapították. A hét és fél évtized alatt megközelítőleg 1400 növendék és hallgató kapott táncművész diplomát.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. május 8. csütörtök, 19:00

 A magas színvonalon képzett táncosok egy része már az intézmény falai között jeles táncművésszé érett, majd jelentős hazai és nemzetközi karriert futott be. A jövő nemzedékei iránt elkötelezettek vissza is tértek az alma materbe oktatóként, koreográfusként, és olyanok is akadnak szép számmal, akik tanári képesítésük birtokában nevelik ma is szerte az országban-világban a jövő tehetségeit és értő közönségét. 

Az egyetem 75 napból álló programsorozattal ünnepel, melyen kiállítások, konferenciák, könyvbemutatók, flashmob és persze sok-sok táncelőadás várható. A sorozat ékkövei azok a nemzetközi gálaelőadások, amelyeknek a Nemzeti Táncszínház ad otthont a Budapest Táncfesztivál keretében. Ezeken a jubileumi előadásokon a magyar táncoktatás legrangosabb oktatási intézményét képviselő hallgatók mellett külföldi partnerintézmények és társulatok jeles képviselői is tiszteletüket teszik. Jöjjenek és ünnepeljenek velünk! 

„Ezen 75 év alatt az Egyetem hozzájárult a magyar táncművészet nemzetközi elismertségéhez és minden egyes diplomása aktívan részt vett a társadalmi szerepvállalás növeléséhez a művészettel, valamint a művészetre nevelés által. Az Egyetemnek ma is egy mondatban megfogalmazott küldetése, hogy a tánc pozitív mentális és fizikális hatásait képviselje a társadalomban." Molnár Márta rektor, egyetemi tanár

 

Az előadás műsorát összeállította: Fodorné Molnár Márta rektor, Nagy Tamás a Művészeti Tanács elnöke és Macher Szilárd a Táncművészképző Intézet Igazgatója

Támogatók: Magyar Táncművészeti Egyetemért Alapítvány

Ajánlatunk


Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

Az emberiség mára nagyon eltávolodott eredendő, természetes közegétől. Miközben vágyunk egy harmonikusabb életre, nap mint nap mégis egyre nagyobb a zűrzavar, amelyben egyre nehezebb eligazodni és egészségesen élni.

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője rendezésében kerül bemutatásra.

Ajánló


A Ringató foglalkozásokon megismertetjük a kisgyermekes családokkal a zenei nevelés lehetőségeit. Célunk, hogy a szülők és a gyerekek átéljék a…

Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem…

Két megtévesztően hasonlatos bőrönd nem a megfelelő kezekbe kerül. Ezzel egy bonyodalmakkal teli kalandos utazásra indulnak szereplőink, ahol nem kerüli…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók