Program


Élő Táncarchívum – Viharsarok • Magyar Nemzeti Táncegyüttes

Élő Táncarchívum – Viharsarok • Magyar Nemzeti Táncegyüttes

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője rendezésében kerül bemutatásra. A déli Tisza-vidék nemzetiségeinek tánckultúrája, a Viharsarok magyar-román-cigány lakta falvainak kiemelkedő táncos alakjai és az ott fellelhető eredeti táncanyag különleges világa elevenedik meg Élő Táncarchívumunk következő műsorában.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 1. kedd, 19:00

A békési „nyugtalanság” hangja, a cigányság ösztöne, a románság tüze mind olyan kincsei a vidéknek, amelyek reményeink szerint méltó helyet kapnak az Élő Táncarchívum sorozatban.

Féja Géza író szavai a Viharsarok vidékéről és lakosairól:

„A tájaknak is megvan a maguk végzete… Az óriási és bontatlan alföldi ég alatt és a síkság végtelenségében minden különösképpen megszépül… A táj és az ember bőséges életű, akár az áldott termőfa, bármennyire is szűk hozzá sors. A déli Tiszavidék, a híres történelmi Viharsarok, megszülte a végtelen szelídséget is… Keleti arcok ezek, s az olajbarna, hideg maszk mögött rejtett forróságok lobognak… van bennük valami egészséges törzsi vadság, fejlett esztétikai hajlandóság, belülről folyton mosolyra csiklandozó életkedv és misztikus hajlam.”

 

Zenei szerkesztő: Sánta Gergő és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes zenekara

Szólót énekel: Benedek Attila, Eredics-Fekete Zsuzsanna, Tapolczai-Zsuráfszky Lilla

Díszlet: Tóth Kázmér

Művészeti munkatárs: Sánta-Bíró Anna

Rendező-koreográfus: Sánta Gergő, Harangozó-díjas táncművész

 

Előadja a Magyar Nemzeti Táncegyüttes és zenekara

Szakmai vezető: Zs. Vincze Zsuzsa Kossuth-díjas, érdemes művész

Művészeti vezető: Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas, kiváló művész, a Nemzet Művésze



Ajánlatunk


A Svung Kutatócsoport közel egy órás részvételi installációja eredetileg a Conchances fesztiválon debütált, és most egy különleges alkalommal mutatja be táncszínházi nevelési módszereit a gyakorlatban. A foglalkozás fókuszában a felszabadult játékélmény áll, ahol a generációk közötti hierarchia lebontása és a részvétel, valamint a közvetlen, játszópajtási kapcsolat kerül előtérbe. A hagyományos frontális tanítás és a megmondó felnőtt szerepe helyett az interaktív, közösen létrehozott élmény és a játékon keresztüli tanulás válik az esemény központjává.

A Magyar Táncművészeti Egyetem 2025-ben ünnepli fennállásának 75. évfordulóját: jogelődjét, az Állami Balett Intézetet 1950-ben alapították. A hét és fél évtized alatt megközelítőleg 1400 növendék és hallgató kapott táncművész diplomát.

Ajánló


Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy ne élj…

A Fitos Dezső Társulat nagy figyelmet fordít arra, hogy rendszeresen jelentkezzen olyan táncszínházi előadásokkal, melyek a folklór hiteles közvetítését, egy-egy…

Legújabb bemutatónk a világhírű írónő, Agatha Christie - Tíz kicsi néger (új címén: Mert többen nincsenek) című, nagy sikerű regényének…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók