Program


LONG: Yeonhee Project I • Liquid Sound

LONG: Yeonhee Project I • Liquid Sound

Long: I. Yeonhee-projekt: Tradicionális előadás és moderntánc
Az előadókon és táncosokon kiegészítőként népiütőhangszereket is láthatunk, miközben a színtéren táncolva újragondolják az utcaszínház hagyományos elemeit. A nézőközönség a színtér két oldalán foglal helyet, így mindenki testközelből csodálhatja, ahogy megszűnik a határ a hagyomány és a modernitás, az előadás és a tánc között.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. szeptember 27. péntek, 19:30

 

A Yeonhee-öltözék öt színének hagyományos jelentését azelőadóművészek kortárs érzékenysége értelmezi újra. Zenei aláfestéssel mutatják be a kezdet-felbomlás-mimika, a hideg-körforgás-mozgás, a szabadság-robbanás-energia, a hideg-félelem-csend és a forrás-harmónia teljes szerkezetét, ezáltal közvetítve az előadás egészét átható felbomlás és együttélés üzenetét.

BEVEZETÉS

A hagyományos előadások közül kiemelkedik a Gilnori. Miutánaz előadók és táncosok megérkeznek a színtérre, a divatbemutatót a népi ruhák levetésével kezdik. Ezáltal új értelmet nyernek a Yeonhee-ban használt mozdulatok és tárgyak.

Fehér

A fehér szín jelképezi a semmit, ez az első szín.

Kék

A kék szín jelenti a tavaszt, a derűt, a szelet és anagylelkűséget.

Piros

Kirobbanó öröm / A piros jelképezi a delet, a nevetést, ajókedvet és a vidámságot.

Fekete

A fekete szín jelképezi az éjjelt, a telet, a félelmet ésa hideget. A félelem hirtelen megjelenik, aztán eltűnik, majd egy másik formában újra színre lép.

Sárga

A sárga szín jelképezi a középpontot, a délutánt és az ötelembe vetett hitet.

 

Előadók: Yi Myongmo, Song Changhyun, Park Suyeon, Gim Sohee 

Igazgató: Lee Inbo 

Koreográfus: Shim Juyoung

Zeneszerző: Ju Junyoung

Szcenográfia: Lee Hwisoon

Fényterv: Jo Chulmin

Színpadmester: Bae Ukjin

 

Együttműködő partner: Koreai Kulturális Központ

 

 

Ajánlatunk


A Magyar Táncművészeti Egyetem 2025-ben ünnepli fennállásának 75. évfordulóját: jogelődjét, az Állami Balett Intézetet 1950-ben alapították. A hét és fél évtized alatt megközelítőleg 1400 növendék és hallgató kapott táncművész diplomát.

Carmen a szabadság szimbóluma. Története az olthatatlan vad szerelem drámája.

A Magyar Táncművészek Szövetsége – a Nemzeti Táncszínházzal együttműködve – már hosszú évek óta gálaestet rendez a táncművészet legnagyobb ünnepén - a tánc világnapján -, amelynek átadásra kerülnek a Magyar Táncművészek Szövetsége szakmai díjai. Ugyancsak ezen az estén kerül sor az Imre Zoltán Alapítvány, és az Ifj. Nagy Zoltán Alapítvány díjainak átadására is. A gálaesten, a díjátadásokat követően – többek között, „2025 legjobb alkotója” díját elnyert koreográfus előadása kerül bemutatásra.

Ajánló


Nehezen találnánk nemzeti történelmünk zivataros félmúltjában olyan legendás alakot, mint Wittelsbach Erzsébet királyné, az európai királyi udvarok leggyönyörűbb hölgye, akit…

Nem értjük, megfejthetetlen, mit miért tesz, irritál, de a személyiségében mégis van valami, ami megigéz. Mivel varázsol el bennünket, mivel…

Ez a rendkívül árnyalt és gazdag lélekrajzzal megírt és sokak által jól ismert vígjáték egyike Shakespeare legtöbbet játszott műveinek, amely…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók