Program


La Pastorale • Malandain Ballet Biarritz

La Pastorale • Malandain Ballet Biarritz

Thierry Malandain La Pastorale című koreográfiáját a Ballet Biarritz táncművészei a klasszikus balett alapjaira építve a kortárs tánc nyelvén jelenítik meg. A darab Ludwig van Beethoven születésének 250. évfordulója alkalmából készült.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. május 11. szerda, 19:00

A Pasztorál Ludwig van Beethoven 6. szimfóniája, melyben a természetszerető zeneszerző a madárdaltól és vihartól eltekintve valójában nem konkrét dolgokat kíván bemutatni, inkább érzéseket fejez ki. A derűs és alapvetően idealista darab egyrészt a régi korok pásztoridilljének virággal borított ösvényeit, a régmúlt ártatlanságát és nyugalmát idézi, másrészt Athén glóriaként lebegő szent porát, a városét, melyet a költők és művészek minden korban a Szépség megteremtőjeként tartottak számon.  

De elszakadhatunk-e tényleg a valóságtól? Az Athén romjai és a Meeresstille und Glückliche Fahrt (Nyugodt tenger és sikeres utazás) című, Op. 112-es kantáta néhány motívumával kiegészült a Pasztorálban a vándorlásban útitársként mellénk szegődő amolyan romantikus hős nyomában járva idézi meg a hellén ókort mint a nosztalgia és a művészi tökéletesség helyét, miközben a végtelen vágy fájdalmától az eredendő fény boldogságáig jut el. 

Sajtóvisszhang:

A La Pastorale a Malandain Ballet Biarritz feldolgozásában

Biarritz városában működik Franciaország egyik legjobb táncegyüttese. [...] A darabban egymással váltakoznak a Thierry Malandain által fémjelzett csoportos koreográfiák és a duettek: Mandalain kiemelkedőt alkotott a klasszikus tánc modern feldolgozásában. Megtalálhatjuk benne a hellén vonulatot, egyes mozzanataiban pedig Nyizsinszkij Egy faun délutánja című művét idézi. Úgy tűnik, a táncosok eltökélten törekszenek céljuk elérésére, mozdulataik pedig a konvencionalizmuson túllépve a test érzéki erejét dicsőítik. Lehetetlen küldetéssel állunk szemben, és mindenkinek a saját képzelőerején múlik, hogy mennyire vesz részt ebben. A gyönyörű balett lírai és más, még sokkal bensőségesebb jeleneteket állít egymás mellé. 

Le Figaro Magazine, François Delétraz, 2019. december 7.

 

Zene: Ludwig van Beethoven (VI. Pasztorál szimfónia, kantáta op. 112, részletek az Athéni romjai-ból)
Díszlet- és jelmeztervezés: Jorge Gallardo
Világítás: François Menou
Jelmezkészítő: Véronique Murat, assisted by Charlotte Margnoux
Díszlettervezés: Loïc Durand
Díszlet- és kellékkivitelezés: Frédéric Vadé
Koreográfia: Thierry Malandain

Ajánlatunk


Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének növendékei-hallgatói.

A CUBAN ECLECTICO című műsor a kubai táncstílusok metszetén keresztül betekintést nyújt a karibi ország életébe. Az Acosta Danza a klasszikus balettet flamencóval és afro-kubai stílusokkal ötvözi. Raul Reinoso SATORI című darabjában a spirituális megvilágosodáshoz vezető, belső utazásra hív, amelynek során rátalálhatunk a bennünk lakozó igazságra, szépségre és fényre.

A RAMAZURI látványos, élőzenével kísért és akrobatikai elemekkel tarkított tánc-cirkuszi kavalkád, melyben derűs és szellemes koreográfiák követik egymást. Újszerűségével, derűjével és magával ragadó lendületével egy bő év alatt a Társulat egyik legnépszerűbb produkciója lett, melyet már több mint 10 ezer ember látott különböző országokban és városokban. A Duda Éva Társulat ezzel az esttel elrugaszkodik a táncszínházi világ új dimenziójába. Olyan szavakon túli, tágabb univerzumba invitálnak, ahol a kezdés pillanatában eltűnik az idő és élvezhetjük a pezsgő kalandot. Egyedi, megismételhetetlen percek, az élet ünneplése, mert mulatságnak mindig lennie kell! Alkotó táncművészek: Eleonora Accalai, Bacsó Gabriella, Bundschuh Vera, Dévai Lúcia, Dragos Dániel, Dudás Gergely, Füzesi Csongor, Ivanov Gábor, Javier Mario Salcedo Hernández, Szilvási Anna Zeneszerzők és előadók: Farkas Izsák, Szarvas Dávid Díszlet: Duda Éva Jelmez: Kiss Julcsi Fénytervező: Pető József Trénervezetők: Csuzi Márton, Zoletnik Zsófia Trénerek: Lakatos Leonetta, Ott Olivér, Lennart Paar, Újvári Milán Koreográfus asszisztens: Csák Beatrix, Vitárius Orsolya Produkciós vezető: Huszár Ágnes Rendező-koreográfus: Duda Éva Az előadás bemutatója a Nemzeti Táncszínházban, közös programként valósult meg. Támogatók: EMMI, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap, Nemzeti Táncszínház, Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata, Függetlenül Egymással Közhasznú Egyesület, Inspirál Cirkuszközpont, Movein Stúdió Külön köszönet: Faller Zoltán – airtrack.hu, Gortva Krisztián, Ott Olivér – Pattanj Sportegyesület, Vági Bence – Recirquel

Ajánló


Korunkban szinte minden a külsőségekről szól. Hogy nézünk ki, mit viselünk, hol lakunk, miket birtoklunk, hová járunk enni, sportolni, nyaralni,…

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…

Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók