Program


Budapesti bemutató - Reverie • Gradient Kortárs Balett Debrecen

Budapesti bemutató - Reverie • Gradient Kortárs Balett Debrecen

A Reverie című kétfelvonásos est az álmodozás, emlékezés és elmélkedés világába hívja a nézőt. A 2024-ben alakult, fiatal és nemzetközi táncosokból álló debreceni társulat bemutatkozó műsora két különböző hangulatú darabot ölel fel.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. június 6. péntek, 19:30

Első felvonás: Sirius

A Sirius darabot Tóth Árpád Lélektől lélekig című verse inspirálta, amely az egymáshoz való kapcsolódás nehézségeit a csillagok távolságának metaforájával ábrázolja. A cím az éjszakai égbolton legfényesebb csillagra, a Szíriuszra utal, amely az ismeretlen messzeség mellett az irányítást és reményt szimbolizálja. A darab a távolságok áthidalásának kihívásait, valamint a fény és sötétség közötti ellentétet vizsgálja, miközben választ keres Tóth Árpád kérdésére: „A Szíriusz van tőlem távolabb vagy egy-egy társam, jaj, ki mondja meg?”

Második felvonás: Fine Day

A Fine Day középpontjában fiatal táncművészek személyes történetei állnak, melyeken keresztül a belső világuk és a körülöttük lévő nagyvilág kihívásait dolgozzák fel Abonyi Előd elektronikus zenéjének kíséretében. A darab címét Jane 1983-as It’s a Fine Day című dala ihlette, és célja, hogy megragadja a Z generáció élményeit és kvalitásait, valamint a mindig szebb holnapba vetett remény éltetését.

 

Táncművészek: Martina Balzamo, Chiara Cascino, Fernando Gabriel Luis, Juhász Kristóf, Elise Paris Turco, Rut Nache López, Fernando Perez Hernandez, Valerio Zaffalon

Zene (Sirius): Erkki-Sven Tüür, The Winged Victory for the Sullen
Zene (Fine Day): Abonyi Előd
Jelmez: Hegedűs Dóra
Fénytechnikus: Harsányi Ferenc
Videó: Jóvér Csaba, Takács Benedek
Ügyelő: Steuer Tibor
Koreográfus-asszisztens: Fernando Gabriel Luis
Rendező-koreográfus: Domoszlai Edit

Ajánlatunk


Táncszínházi előadásunkban a kamaszokat foglalkoztató témákat vesszük alapul, mint a szerelem, a fiú-lány szerepek, a testi és lelki változások, átmenet a gyermekkorból a felnőtt létbe, leválás a családról, a barátok szerepe, dacolni és ellenszegülni a felnőttek világával, végül pedig megbékélni, elfogadni egymást és önmagunkat.

A betyárok a magyar néphagyomány jellegzetes alakjai. Népdalok, népmondák, balladák őrzik híres betyárjaink emlékét, de tárgyi népművészetünknek is kedvelt témái a betyárábrázolások. Alakjuk a népi emlékezetben gyakran idealizált hősként maradt fenn.

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője rendezésében kerül bemutatásra. A déli Tisza-vidék nemzetiségeinek tánckultúrája, a Viharsarok magyar-román-cigány lakta falvainak kiemelkedő táncos alakjai és az ott fellelhető eredeti táncanyag különleges világa elevenedik meg Élő Táncarchívumunk következő műsorában. Az előadásban, a vidék sokszínű kulturális hagyományainak hiteles megjelenítése mellett, eddig soha nem látott táncokat és ritkán hallott zenei anyagot is láthat a közönség az autentikus tánc- és zenei válogatás színpadi megfogalmazása során.

Ajánló


A FrenÁk Társulat legfrissebb produkciójában egy dinamikus, fiatal csapat áll színpadra, melynek kreatív táncosai színes kulturális hátterük és nyelvi különbségeik…

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók