Program


BUDAPESTI BEMUTATÓ - NE BÁNTS! • Győri Balett

BUDAPESTI BEMUTATÓ - NE BÁNTS! • Győri Balett

2015-ben mutatta be a Győri Balett a Ne bánts! című balett darabot, Velekei László koreográfus alkotásaként. Az előadás a családon belüli erőszak témáját dolgozta fel.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, May 03 2022 7:00PM

Látod mit csináltál?... te buta... Mire volt ez jó?... most már minden rendben lesz... az a fiú ... látod ... kinevetnek téged ... nem szeretnek... rám számíthatsz... csak rám... a családodra... ez most már így lesz, mindenkinek ez lesz a legjobb... látod mi lenne veled nélkülem... a múltkoriról meg... nem kell tudnia senkinek... nem nagy ügy... maradjon a mi kis titkunk... anyád is rendben van, látod, hogy megnyugodott....ne törd össze a szívét.... gyere ide... ne menekülj... úgy sem hisz neked senki... tönkre akarod tenni a családodat

A darab fókuszában egy fiatal lány állt; a család ”szentháromságának” egyik tagja. A társadalmi nyilvánosság felé a normális család képét betegesen közvetítő szülők a lakás ajtaját becsukva már nem alkotnak olyan szoros köteléket. Az anya rideg passzivitása utat enged a mindent irányítani akaró apa ámokfutásának. De mit tehet egy lány, akkor, ha a felemésztő családi közeg börtönként zárul rá? Ha már a saját testével is más rendelkezik? Ha a körülötte élők nem látnak semmit? Ha a barátok nem akarnak látni semmit? S ha a saját anyánk úgy tesz, mintha nem történt volna semmi..
Az előadás nem ad feloldozást sem megoldást. Egy tabuként kezelt, társdalmi jelenséget ábrázol. Az a célja, hogy a néző részesévé váljon, elviselhetetlennek és fojtogatónak érezze minden pillanatát.

Előadják a Győri Balett táncművészei

Asszisztens: Gyurmánczi Diána - Harangozó-díjas

Zene: montázs

Videó effektek: Jekli Zoltán

Dramaturg: Csepi Alexandra

 

Koreográfus: Velekei László Seregi- és Harangozó-díjas

Our offer


Two bodies meet at one point. This point is now common. Two bodies, two people meet at this common point. They are touched. Being touched is like getting into something exceptionally sensitive, intimate, deep. In this moment, something really important, something essential happens. Something inside moves and changes.

Carmen is the symbol of freedom. Her story is the drama of inextinguishable, uninhibited love.

Our new performance is based on Lois Lowry’s novel The Giver, set in a society which at first appears to be utopian, where everything seems to be going perfectly well. Free of injustice, crime, violence and hunger, this is a society where people can live in harmony.

Suggestions


2014-ben a Nemzeti Táncszínházban három komplex táncszínházi nevelési előadás valósult meg. (Horda2, 2014; Igaz Történet Alapján, 2016; Talpuk alatt, 2018).…

Humanity has grown too distant from its original,natural environment. While we yearn for a more harmonious existence, we are surrounded…

Inspired by the songs of Kossuth and Jászai Mari Prize winner Judit Halász, the performance of the Central Europe Dance…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



Támogatók