Program


XII. OktoberPest TangoFest Show • Argentin Tangó Táncszínház - Budai László és vendégei

XII. OktoberPest TangoFest Show • Argentin Tangó Táncszínház - Budai László és vendégei

A XI. OktoberPest TangoFest-re meghívott külföldi művészek közreműködésével megismerhetjük a tangó mai arcát, lehetőségeit, kapcsolódásait, stílusait. A dalok lendülete, sokszínűsége segít bemutatni, hogy a tangónak van jövője.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 5. szombat, 19:00

Kitár egy kaput, amelyen belépve megtalálhatjuk a tangó lelkét. Igaz is: mi az, hogy tangó? Szerelem? A bemutató talán majd segít megadni a választ.

Argentin, Román, Török, és Kubai művészek színesítik a műsort, az Argentin Tangó Táncszínház táncosai és Budai László mellett.

Előadás után tánctanítás.

 

Max Van De Voorde & Raluca Aldea /ARG-RO/

Sercan Yiğit & Zeynep Aktar /TR/

Yailet Suarez /CU/

 

Házigazdák:

Budai László és Hegyi Maya 

és az

Argentin Tangó Táncszínház

Dénes Erna- Suhajda Zoltán

Ősz Evelin - Mersits István

Katona Nikolett - Bíró Zoltán

Kiss Hanna - Gajda Dénes

 

Zenekar: ORQUESTA TÍPICA BUDAPEST

Kovács Judit - hegedű

Radnai Tamás - bandoneon

Dobszay-Meskó Ilona - zongora

Szőllősi András - nagybőgő

Ajánlatunk


Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a bánatot, életet lehel az elgyötörtekbe, kiegyensúlyozza a lelket és boldogságot hoz.

Ajánló


„...a Héttorony mélyében fekszik a mérhetetlen kincs, melynek a Barát az őre; bizonyos éjeken látni őt völgyeket áthágó lépéssel, fejével…

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók