Program


Stars of New York City Ballet • Soloists and Principals of the New York City Ballet

Stars of New York City Ballet • Soloists and Principals of the New York City Ballet

Bizonyára senki nem szeretne elszalasztani egy, az életben csak ritkán adódó lehetőséget, hogy napjaink leghíresebb táncosait láthassa olyan, az alkalomra koreografált művekben, amelyeket a legnevesebb koreográfusok készítettek, köztük George Balanchine, Christopher Wheeldon, Jerome Robbins és Johan Kobborg.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. március 11. szerda, 19:00

Stars of New York City Ballet
Soloists and Principals of the New York City Ballet

Műfaj:balett
Felvonások száma:2
Időtartam: 100 perc

Bizonyára senki nem szeretne elszalasztani egy, az életben csak ritkán adódó lehetőséget, hogy napjaink leghíresebb táncosait láthassa olyan, az alkalomra koreografált művekben, amelyeket a legnevesebb koreográfusok készítettek, köztük George Balanchine, Christopher Wheeldon, Jerome Robbins és Johan Kobborg. A New York City Ballet (NYCB) vezető táncosa, Daniel Ulbricht, a NYCB igazi csillagaival együtt lép fel.

George Balanchine – (1904-1983) orosz születésű grúz-amerikai balett-koreográfus, aki a 20. század egyik legbefolyásosabb koreográfusa volt. Az amerikai balett atyjaként is ismert művész a New York City Ballet egyik megalapítója volt, és több mint 35 éven át maradt a művészeti igazgatója. Nehéz lenne nélküle elképzelni a balett világát. Élete során „Mr. B” 465 művet alkotott. Balanchine kibővítette a klasszikus balett hagyományait. Koreográfiája a mai napig változatlan maradt, és az Amerikai Balettiskola továbbra is az ő tanítási technikáját használja.

Jerome Robbins (1918 –1998) amerikai koreográfus, rendező, táncos és színházi producer, aki a klasszikus balettben, a színpadon, a filmiparban és a televíziónál is dolgozott. Számos színpadi produkciója közül a legismertebbek az „A városban”, a „Peter Pan”, a „West Side Story” és a „Hegedűs a háztetőn”. 1972-ben lett a NYCB balettmestere, és a következő évtizedben szinte kizárólag klasszikus tánccal foglalkozott. Ötször nyerte el a Tony-díjat, kétszer az Oscart, és megkapta a Kennedy Center of Honours életműdíjat is.

Christopher Wheeldon (1973- ) a nemzetközi kortárs és neoklasszikus balett angol koreográfusa.A Prix de Lausanne versenyen aranyérmet nyert. 1993-ban kezdett táncolni a NYCB-nél. Koreográfiai munkát 1997-óta végez a társulat számára, de táncosként is folytatja karrierjét. 2001-ben a NYCB rezidens koreográfusa és első rezidens művésze lett. Tehetséges koreográfusként gyorsan hírnévre tett szert, és több kiváló balett-társulat rendelt tőle táncokat, mint például a San Francisco Ballet, a Balsoj, a Canada National Ballet és a Royal Ballet, London. Mostanáig Wheeldon legalább 45 munkát komponált, köztük több musicalt is, melyek egyike a sikeres Egy amerikai Párizsban.

Johan Kobborg (1972- ) dán balett-táncos, koreográfus,rendező és vizuális művész. Leginkább balett-táncosként ismerik, aki a Royal Danish Ballet, és a londoni Royal Ballet vezető táncosa volt, ugyanakkor partnerével, Alina Cojocaruval együtt számos más társulatnál is szerepelt vendégművészként. 2013 és 2016 között Kobborg a bukaresti Román Nemzeti Balett-társulat művészeti igazgatója volt. Számos díjat és elismerést kapott, többek között megnyerte az Erik Bruhn díjat, a Nureyev Grand Prix-t, a Jackson USA Grand Prix-t, és a La Sylphide produkciós munkájáért az Olivier-díjra jelölték

In the Night
Zene: Frederick Chopin
Koreográfia: Jerome Robbins

Les Lutins
Zene: Henryk Wieniawski
Koreográfia: Johan Kobborg

Diamonds
Zene: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
koreográfia: George Balanchine

After the Rain
Zene: Arvo Pӓrt (Tabula Raza)
Koreográfia: Christopher Wheeldon

Who Cares
Zene: George Gershwin
Koreoráfia: George Balanchine

Ajánlatunk


A Madarak küzdelmében (Lutte of Birds) a madarak szárnyalásának érzete szivárog át a Lutte eredeti koncepcióján, létrehozva ezzel egy új és izgalmas, dinamikus fúziót a Frenáktól jól ismert küzdelem-, és szabadság-tematika között. „Pórázon tartjuk a többieket, amíg kiszolgálnak minket, simogatunk, de abban a pillanatban, hogy kicsit mozdulnak, mennének, visszarántjuk őket.” – így jellemzi Frenák azt az erőszakos, hatalomgyakorló attitűdöt, ami a Lutte-ben jelenik meg, és világunkat évszázadok óta kísérti.

KitchWald a szépséggel és titkokkal teli mágikus erdő, a káosz és a rendbe vezető út, amely egyszerre csábít és riaszt, kelti a megnyugvás és a nyugtalanság érzését.

Egy szekrény sok mindent rejthet, különösen akkor, ha rajta keresztül átléphetünk egy másik, mesebeli, varázslatos dimenzióba. A mű főhőse egy játék világban próbál barátokat szerezni, és különféle bábokkal találkozik. Kiderül számára, hogy azoknak ugyanolyan érzelmeik vannak, közöttük ugyanolyan kötődések és kapcsolatok alakulnak ki, mintha emberek lennének, és egyikükkel talán még szerelembe is lehet esni.

Ajánló


A Mezőség sokszínű népművészete Bartók Bélától és Kodály Zoltántól kezdve Martin Györgyön és Tímár Sándoron át Novák Ferencig számos gyűjtő…

Az emberiség mára nagyon eltávolodott eredendő, természetes közegétől. Miközben vágyunk egy harmonikusabb életre, nap mint nap mégis egyre nagyobb a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók