Program


Royal Ballet: A csellista / Ünnepi táncok • Balettközvetítés felvételről

Royal Ballet: A csellista / Ünnepi táncok • Balettközvetítés felvételről

A Royal Ballett nagyszínpadára első alkalommal egy olyan munkával érkezik, melyet a kiváló csellista, Jacqueline du Pré élete és munkássága inspirált. A program második felében Jerome Robbins elégikus koreográfiáját láthatjuk, melyben öt páros letisztult táncában gyönyörködhetünk Chopin zenéjével aláfestve.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. március 16. hétfő, 19:00

Royal Ballet: A csellista | Ünnepi táncok
Balettközvetítés felvételről

Cathy Marston, a Royal Opera House korábbi szerződött táncosa és a Bern Ballett jelenlegi igazgatója nagy nemzetközi hírnévnek örvend. A Royal Ballett nagyszínpadára első alkalommal egy olyan munkával érkezik, melyet a kiváló csellista, Jacqueline du Pré élete és munkássága inspirált.

A program második felében Jerome Robbins elégikus koreográfiáját láthatjuk, melyben öt páros letisztult táncában gyönyörködhetünk Chopin zenéjével aláfestve. A mesteri előadást egyszerre jellemzi kifinomultság és újító szellem.

A Royal Opera House moziközvetítéseinek magyarországi forgalmazója a Pannónia Szórakoztató Kft.


A csellista

Zene: Philip Feeney
Díszlet: Hildegard Bechtler
Jelmez: Bregje van Balen
Fény: Jon Clark
Karmerster: Andrea Molino
Koreográfia: Cathy Marston
Rendező: Cathy Marston és Edward Kemp

Ünnepi táncok

Zene: Fryderyk Chopin
Jelmez: Joe Eula
Koreográfia: Jerome Robbins

Ajánlatunk


Mire vágyik valójában az ember? Nehéz a válasz, hiszen egy tökéletesre teremtett világból a kiutat, a kiűzetés után az Édenbe vezető visszautat keresi folyton folyvást. Az Éva és Ádám című est ezzel az univerzális kérdéssel foglalkozik, két fiatal koreográfus alkotó mozgásnyelvén és művészi megjelenítésén keresztül.

Ismét felnőtt egy tehetséges, új generáció a néptánc iránt komoly elhivatottságot érző alkotók közül. Ezek a fiatal koreográfusok ott vannak a magyar színpadi néptáncművészet élvonalában, de hivatásos táncegyütteseknél eddig alig kaptak lehetőséget, hogy bemutathassák egyedi, csak rájuk jellemző, friss szemléletű műveiket, azt az újszerű látásmódot, amellyel ők a mi közös „régi” kultúránk felé fordulnak.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Ajánló


A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője…

A Fitos Dezső Társulat nagy figyelmet fordít arra, hogy rendszeresen jelentkezzen olyan táncszínházi előadásokkal, melyek a folklór hiteles közvetítését, egy-egy…

Carmen a szabadság szimbóluma. Története az olthatatlan vad szerelem drámája.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók