Program


Ritmusképletek táncfilmre - Azonosság a különbözőségben • Táncfilm Workshop 2021

Ritmusképletek táncfilmre - Azonosság a különbözőségben • Táncfilm Workshop 2021

A Ritmusképletek táncfilmre záróvetítésén a táncfilm szakma egyik legmeghatározóbb alakjának munkásságába kapunk betekintést. A 2021-es budapesti Táncfilm Workshop kiemelt szakmai vendége Thierry De Mey zeneszerző, rendező, aki a programba Anne Teresa De Keersmaeker (Rosas), Wim Vandekeybus és Michèle Anne De Mey koreográfuskkal készített filmjeiből válogatott.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 21. csütörtök, 20:00

„A táncfilm nagy kihívása a gyakran különböző dimenziókban létező művészeti ágak sikeres integrálása: egy előadás időhorizontja, mely az előadó és a néző együttes jelenlétében értelmezhető, szemben áll a film illúziót keltő szakaszos, kihagyásos idejével. Az, hogy ez mennyire sikerül, a heterogén elemek fúziójából létrejövő műben megvalósuló szintézis mértékével mérhető.

A különböző művészeti területek - tánc, film és zene - közös halmaza a »mozgás«. Idővel felfedeztem, hogy ez a »kinetikus« aktív megközelítés az a »vörös fonal«, mely munkám minden elemét összekapcsolja. Ennek talán legszélsőségesebb formáját 2002-ben alkalmaztam, amikor egy karmestert arra kértem, hogy fordítson hátat zenekarának és adjon elő egy »kéz-koreográfiát« a csendre. A Legyen csend! máig a legtöbbet játszott darabom.” (Thierry de Mey)

A vetítés után a rendezővel beszélgetünk. 

 

Program:

Love Sonnets | koreográfia: Michèle Anne De Mey

Rosas danst Rosas | koreográfia: Anne Teresa De Keersmaeker

Fase | koreográfia: Anne Teresa De Keersmaeker

One Flat Thing, Reproduced | koreográfia: William Forsythe

Prélude à la mer | koreográfia: Anne Teresa De Keersmaeker

Musique de Tables

(részletek)

 

Kurátor / Curator: Thierry De Mey

Projektvezető / Project Leader: Gaál Mariann

Projektmenedzser / Project Manager: Pintér Gábor

Ajánlatunk


Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem nemzetközi színházakban és tablaókban is szerepelt. 2019-ben elnyerte az évad legjobb táncművésze díjat a Magyar Táncművészek Szövetségétől. Premierjei a Nemzeti Táncszínház programjában valósulnak meg, ahol a flamenco művészetének, hazánkban legmagasabb szintjét képviseli.

Két megtévesztően hasonlatos bőrönd nem a megfelelő kezekbe kerül. Ezzel egy bonyodalmakkal teli kalandos utazásra indulnak szereplőink, ahol nem kerüli el őket a sok félreértés és komikus helyzet, hiszen mindenki másnak hiszi a másikat, mint aki az valójában. A kavarodásban a szálak végzetesen összekuszálódnak. Az utazás összezárja a szereplőket egy térbe, ami a kapcsolatok tovább bonyolódását fokozza. A lányok összebarátkoznak, a fiúk pedig a maguk sajátos, egyéni módján keresik a lányok, és egymás társaságát.

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

Ajánló


„...a Héttorony mélyében fekszik a mérhetetlen kincs, melynek a Barát az őre; bizonyos éjeken látni őt völgyeket áthágó lépéssel, fejével…

Egy civilizáció romjain tengődő, életben maradásáért küzdő, emberszerű barbár közösség rituálékkal teli életébe pillantunk be, akik félelmeikkel harcolva, ösztöneik által…

A Nárcisz című előadás az emberi kapcsolatok, illetve a szeretet és az önszeretet törékeny egyensúlyát vizsgálja.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók