Program


RED • Svung Kutatócsoport

RED • Svung Kutatócsoport

A Svung Kutatócsoport közel egy órás részvételi installációja eredetileg a Conchances fesztiválon debütált, és most egy különleges alkalommal mutatja be táncszínházi nevelési módszereit a gyakorlatban. A foglalkozás fókuszában a felszabadult játékélmény áll, ahol a generációk közötti hierarchia lebontása és a részvétel, valamint a közvetlen, játszópajtási kapcsolat kerül előtérbe.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 25. péntek, 10:00

A workshop második felében a résztvevők az adaptációs lehetőségeket beszélhetik meg, különös figyelmet fordítva a tér és a résztvevők által inspirált, nem-konvencionális mozgásokra, koreográfiákra. Az egész foglalkozás egy kreatív és gondolatébresztő utazás, amely új perspektívát kínál a táncszínházi nevelés és pedagógia világában.

TEST/NEVELÉS – tánc.művészet.pedagógia.

projektnap a Nemzeti Táncszínházban

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a Nemzeti Táncszínház „TESTNEVELÉS – tánc.művészet.pedagógia.” című szakmai nap saját élményű foglalkozásaira!

A program három workshopból és egy beavató foglalkozásból áll, amelyek során a résztvevők különféle testtudatossági eszközöket és mozgásos módszereket ismerhetnek meg. Az esemény célja, hogy a mozgás és a művészet kapcsolódási pontjain keresztül új megközelítéseket nyújtson a művészeti nevelés és oktatás különböző területein dolgozó szakemberek, érdeklődők számára.

A programot különösen ajánljuk pedagógusoknak, óvodapedagógusoknak, dráma- és táncpedagógusoknak, táncművészeknek, valamint mindazoknak, akiket új szemszögből érdekel a mozgás, a művészet és a pedagógia összefonódása.

Helyszín: Nemzeti Táncszínház (1024 Budapest, Kis Rókus utca 16-20.)

A workshopok egyes alkalmaira külön-külön is részt lehet venni, és minden workshopra külön kell jegyet venni. Egy alkalom maximális létszáma 30fő.

Jegyár: 2000 Ft/fő/blokk

Öltözék: Fontos, hogy az öltözék kényelmes legyen! Hozz magaddal az órára zoknit (lehetőleg ne műszálasat), melegítőnadrágot, valamint hosszú és rövid ujjú felsőt is. 

Információ: 

Varga Nikoletta +36 30 815 3580

varga.nikoletta@tancszinhaz.hu

 

Foglalkozásvezető: Trömböczky Napsugár, drámainstruktor

Ajánlatunk


Kizökkent az idő…, ahogy Shakespeare-nél szokott. De, míg Hamlet azzal a bizonyossággal lép a színpadra, hogy általa még helyretolható – Lear az első pillanatban elveszti a csatát. Nem fokozatosan fog széthullani; az egykori nagy király és magabiztos férfi egyetlen pillanat alatt semmisül meg, amikor imádott felesége sírba száll. Darabbéli útja innen csak tántorgás a végső nyughely felé. Hangulat ingadozásai, átkai, dührohamai, de még kétségbeesett kapaszkodási kísérlete is lányaiba – mind a pótolhatatlan űrrel magyarázhatók. Képtelen tovább a kormányzásra; így válik a birodalom felosztása kényszerűvé. Nincs előre eltervezettség és racionális döntés, csak kapkodó improvizálás.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

A betyárok a magyar néphagyomány jellegzetes alakjai. Népdalok, népmondák, balladák őrzik híres betyárjaink emlékét, de tárgyi népművészetünknek is kedvelt témái a betyárábrázolások. Alakjuk a népi emlékezetben gyakran idealizált hősként maradt fenn.

Ajánló


A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj…

Egy civilizáció romjain tengődő, életben maradásáért küzdő, emberszerű barbár közösség rituálékkal teli életébe pillantunk be, akik félelmeikkel harcolva, ösztöneik által…

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók