Program


Ne hisztizz! • Góbi Rita Társulat

Ne hisztizz! • Góbi Rita Társulat

Góbi Rita és Szegő Dávid duója a zene és tánc (zenész és táncos) egymásra utaltságáról, együttműködési kényszeréről szól, arról tehát, hogy miként érintkezik, küzd egymással két nonverbális művészeti ág (ember – férfi és nő), ha nincs közös nyelvük, és csak a magukén kommunikálhatnak.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 6. kedd, 19:30

Ne hisztizz!
Góbi Rita Társulat

Műfaj: kortárs
Felvonások száma: 1
Időtartam: 40 perc

Góbi Rita és Szegő Dávid duója a zene és tánc (zenész és táncos) egymásra utaltságáról, együttműködési kényszeréről szól, arról tehát, hogy miként érintkezik, küzd egymással két nonverbális művészeti ág (ember – férfi és nő), ha nincs közös nyelvük, és csak a magukén kommunikálhatnak. Születhet-e ebből összhangzat, egy irányba mozdulás? Erre a kérdésre felel az előadás, vagy inkább, ezt a kérdést teszi fel.

„A két ember hisztériája az előadás végére elcsendesedik, és ahogy  egyre inkább elsötétül a színpad, úgy tisztul le minden zaj a színpadon és a fejekben, amíg már nem hallatszik más, csak a metronóm monoton kattogása. És amikor az is elhallgat, a létrejövő sűrű csendesség furcsa elhagyatottságba sodor az azt megelőző ötven percnyi hangos, életteli zakatolás után. Nincs már hiszti.” /Pap István: Jó előadás után nem hisztizünk, Erdély Online/

2015-ben ezen előadásért Góbi Rita a Legjobb Magyar Kortárs Táncos Díját, Németországban a Legjobb Szólótáncosnak járó díjat kapta meg a SoloDuo Fesztiválon, Kölnben.

Zene: Szegő Dávid
Jelmez: Sinkovics Judit
Fénytervező: Szirtes Attila
Világítástechnika: Kovácsovics Dávid
Produkciós asszisztens: Maros Liliána, Zelencsuk Kata Márta, Farkas Odett
Partner: Műhely Alapítvány
Koreográfia és tánc: Góbi Rita

Ajánlatunk


VASAS MŰVEK: Zárt ajtók Hogyan lehet hűnek maradni érzékeinkhez, amikor társas kapcsolataink szokásjogok, formarendszerek közé szorul, amikor a kommunikáció nem a kapcsolódásról szól, hanem társadalmi önkifejezésről, önmegfogalmazásról, melyben minden kapcsolat kellékké, az öndefiníciós szótárban egy szócikké válik.

A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj a leginkább alkalmas arra, hogy megjelenítsük általa egy férfi és egy nő szerelmét, mely ugyanúgy lehet boldog, ahogyan boldogtalan is, de mindenképpen nyugtalan és feszült. A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.

Ajánló


Test-Lélek-Tangó Sokfélék és sokszínűek vagyunk. Testileg és Lelkileg egyaránt. Mennyire tudod felismerni és elfogadni a benned lévő sokszínűséget? Ezen az…

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője…

„...a Héttorony mélyében fekszik a mérhetetlen kincs, melynek a Barát az őre; bizonyos éjeken látni őt völgyeket áthágó lépéssel, fejével…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók