Program


MTE 75 - Nemzetközi Gálaest • Magyar Táncművészeti Egyetem

MTE 75 - Nemzetközi Gálaest • Magyar Táncművészeti Egyetem

A Magyar Táncművészeti Egyetem 2025-ben ünnepli fennállásának 75. évfordulóját: jogelődjét, az Állami Balett Intézetet 1950-ben alapították. A hét és fél évtized alatt megközelítőleg 1400 növendék és hallgató kapott táncművész diplomát.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. május 8. csütörtök, 19:00

 A magas színvonalon képzett táncosok egy része már az intézmény falai között jeles táncművésszé érett, majd jelentős hazai és nemzetközi karriert futott be. A jövő nemzedékei iránt elkötelezettek vissza is tértek az alma materbe oktatóként, koreográfusként, és olyanok is akadnak szép számmal, akik tanári képesítésük birtokában nevelik ma is szerte az országban-világban a jövő tehetségeit és értő közönségét. 

Az egyetem 75 napból álló programsorozattal ünnepel, melyen kiállítások, konferenciák, könyvbemutatók, flashmob és persze sok-sok táncelőadás várható. A sorozat ékkövei azok a nemzetközi gálaelőadások, amelyeknek a Nemzeti Táncszínház ad otthont a Budapest Táncfesztivál keretében. Ezeken a jubileumi előadásokon a magyar táncoktatás legrangosabb oktatási intézményét képviselő hallgatók mellett külföldi partnerintézmények és társulatok jeles képviselői is tiszteletüket teszik. Jöjjenek és ünnepeljenek velünk! 

„Ezen 75 év alatt az Egyetem hozzájárult a magyar táncművészet nemzetközi elismertségéhez és minden egyes diplomása aktívan részt vett a társadalmi szerepvállalás növeléséhez a művészettel, valamint a művészetre nevelés által. Az Egyetemnek ma is egy mondatban megfogalmazott küldetése, hogy a tánc pozitív mentális és fizikális hatásait képviselje a társadalomban." Molnár Márta rektor, egyetemi tanár

 

Az előadás műsorát összeállította: Fodorné Molnár Márta rektor, Nagy Tamás a Művészeti Tanács elnöke és Macher Szilárd a Táncművészképző Intézet Igazgatója

Támogatók: Magyar Táncművészeti Egyetemért Alapítvány

Ajánlatunk


Dénes klasszikus balett hallgató, társaival együtt kisgyerekként került ebbe a szigorú és különleges világba, alig ismeri az iskola falain túli valóságot. Az utolsó előtti évben váratlanul eltűnik az iskolából Barna, a legjobb barátja. Miközben Dénes megpróbálja kideríteni, mi történt a fiúval, belső utazásra indul, amelyen szembe kell néznie önmagával, jó döntés hozott-e, amikor egész életét a balettra tette fel.

A 20 éves fennállását ünneplő Gangaray Dance Company legújabb produkciója, a Down, egy misztikus utazásra invitálja a nézőket az érzelmek mélységeibe. A történet nélküli darab a zene erejével ragadja magával a közönséget, a Gangaray Experimental Music hipnozikus dallamai pedig megelevenednek a táncművészek lenyűgöző mozdulataiban. A női energia által vezérelt koreográfia a Gangaray védjegyévé vált lendülettel és eleganciával repíti a nézőket egy különleges élménybe.

A Ringató foglalkozásokon megismertetjük a kisgyermekes családokkal a zenei nevelés lehetőségeit. Célunk, hogy a szülők és a gyerekek átéljék a közös éneklés és játék élményét. Várunk mindenkit, aki maga is úgy érzi, fontos az, hogy a művészet eszközeivel neveljünk, aki szívesen énekel, bővíti a dalkincsét, vagy éppen önmaga bátortalan az éneklésben.

Ajánló


Nehezen találnánk nemzeti történelmünk zivataros félmúltjában olyan legendás alakot, mint Wittelsbach Erzsébet királyné, az európai királyi udvarok leggyönyörűbb hölgye, akit…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók