Menyegző • Feledi János – Feledi Project
Esküvői fieszta. Előadás az esküvőig vezető útról, a vágyról, a testiségről.
Esküvői fieszta. Előadás az esküvőig vezető útról, a vágyról, a testiségről.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: május 21. kedd, 19:30
Egy modern násztáncok világa tárul elénk, melyben három szerelmi történet bontakozik ki, a másik kiválasztásától a beteljesüléséig. A szerelem persze mindenkinek mást jelent, másképp éli meg, mást vár tőle, s mást ad magából az érzésbe.
Sztravinszkij a zeneirodalom történetének egyik szabadságharcosa, muzsikája diszharmóniák halmaza, tomboló erő. Az ember egyik legalapvetőbb ösztönére tökéletes a Menyegző zenemű, melyben a sok zenei kontratempó egy másik emberhez tartozás utáni vágy kifejezését kiválóan érzékelteti. Sztravinszkij így vallott zenéjéről, közönségéről: „Ami engem meghat, ami nekem örömet szerez, őket közönyösen hagyja, s ami őket érdekli, engem már nem vonz többé.”
Előadók: Bakonyi Jusztina, Tóth Brigitta, Wéninger Dalma, Földesi Milán, Nagy Csaba Mátyás, Perjési Patrik
Zene: Igor Sztravinszkij
Látvány, díszlet: Minorics Krisztián
Jelmez: Bati Nikolett
Fény: Pető József
Koreográfus, rendező: Feledi János
Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap
Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.
Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartóalkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.
Hinta, hinta, tündérhinta, repül, szárnyal a magasba… Ha az ember hintába ül, rokon lesz a madarakkal, szivárványszín pillangókkal, kitágul a láthatára, a lentet a fent leváltja. Aztán újra ringat a hinta, fel – le – fel -le, ahogy egykor anya karja. Félelmek és szorongások huss eltűnnek, elrepülnek. A tündérhinták táncosokkal nagyon egy húron pendülnek.
Nem Kahlo élettörténetét, hanem életútja és művészete által inspirálva egy önálló látványszínházi víziót mutatunk be egy drámai, ám mégis színes…
„Egy mindenkiért! Mindenki egyért!” – Nincs ismertebb jelmondat a testőrök köszöntésénél!
A Duda Éva Társulat előadásainak legszebb pillanatait élhetik át egy különleges szilveszteri összeállításban!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!