Program


Koncertvizsga • Az MTE végzős néptánctagozatos hallgatóinak vizsgakoncertje

Koncertvizsga • Az MTE végzős néptánctagozatos hallgatóinak vizsgakoncertje

A Néptánctagozat növendéki az előadás folyamán két különböző tematikájú részben mutathatják meg magukat, az öt év alatt tanultakat, a megszerzett tudásukat, táncosságukat, technikai felkészültségüket, előadói kvalitásukat.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. június 3. szombat, 19:00

Az első felvonásban Novák Ferenc „Tata” által megalkotott Évszázadok táncai című műsor nyomán mutatják be a táncosok a középkori körtáncoktól kezdve a barokk forgóstáncokon át a reformkor verbunk- csárdás kettőséig tartó nagyívű repertoárt. A nézőközönség egy olyan intellektuális utazáson vehet részt, amely felöleli az egész Kárpát medencében fellelhető tánctípusait. A történelmi korokon haladva a táncok legkarakteresebb példái kerülnek a színpadra, amelyekhez a kiegészítő látvány, a videó bejátszások teljes, átfogó képet adnak az adott korok különböző művészeti ágairól és táncairól a befogadónak és az előadóknak egyaránt. Mindezek következtében a hallgatók nem csak „táncgépként” léteznek, hanem mozdulataikat a valós tudás hozza elő. A sok gyakorlás, kutatás, a tudásszomj meghozta a várt eredményt, kiválóan megjelenítik a különböző korszakok tánctípusait. Úgy, mint körtáncok, fegyvertáncok, ugrósok, legényesek, forgós-, forgatós táncok, magyar szóló, verbunk és csárdás. A Néptánc tagozat hallgatói és mesterei ezzel a műsorral szeretnének tisztelegni Novák Ferenc egy egész életen át tartó munkássága előtt.

A második felvonásban megmutathatják a lelendő táncművészek milyen más műfajban szereztek még jártasságot az iskola falai között. Így a modern tánc összeállítás mellett, amelyet a hallgatókra Topolánszky Tamás és Kelemen Dorottya készített, a hivatásos együttesek repertoárján létező koreográfiák, táncszínházi darabok kerülnek a színpadra. Az első részben megmutatott tiszta folklór nyelvezetét felhasználva alkották meg a koreográfusok Zoltán a tagozatos diákoknak betanított műveket, amelyek már más technikai elvárásokat és előadói habitust kíván meg a hallgatóktól. Ez a rész lehetőséget ad arra, hogy az együttesek vezetői, akik egyben a számok koreográfusai is jobban megismerhessék leendő táncosaikat, valamint a hallgatók is betekintést nyerhetnek a különböző hivatásos együttesek munkájába. 

1. felvonás - Magyar tánctörténet

Táncosok: Árva Tamás, Bálint Szintia, Besenyi Nándor, Bognár Adrián, Fülöp Balázs, Egyed Mátyás, Fodor Virág, Géczi Csilla, Hudák Dorka, Kis Viki, Kiss Bálint, Kovács András, Králik Jázmin, Málits András, Molnár Benedek, Monostori Ivett, Nagy Csomor Márton, Nagy Kamilla, Peszlen Csilla, Rimóczi Luca, Simon Dóra, Szappanos Emma Lili, Székely Máté, Takács Bence

Zenészek: Bősze Tamás- kobza, ütőgardon, Mihó Attila- hegedű , Görög András- brácsa, ifj. Szerényi Béla- furulyák, tárogató, citera, tekerőlant, Nagy Zoltán- furulya, tambura, duda, Szabó Dániel- cimbalom, Tóth Máté- bőgő

Narrátor: Novák Péter

Koreográfusok: Appelshoffer János, Foltin Jolán, Hortobágyi Gyöngyvér, dr. Ónodi Béla, Rémi Tünde, Végső Miklós

Szerkesztők: Appelshoffer János, Rémi Tünde

 

2. felvonás - Elindultunk világ útján

Táncosok: Árva Tamás, Bálint Szintia, Besenyi Nándor, Bognár Adrián, Fülöp Balázs, Egyed Mátyás, Fodor Virág, Géczi Csilla, Hudák Dorka, Kis Viki, Kiss Bálint, Kovács András, Králik Jázmin, Málits András, Molnár Benedek, Monostori Ivett, Nagy Csomor Márton, Nagy Kamilla, Peszlen Csilla, Rimóczi Luca, Simon Dóra, Szappanos Emma Lili, Székely Máté, Takács Bence

Koreográfusok: Juhász Zsolt, Mihályi Gábor, Vári Bertalan, Zsuráfszky Zoltán, Topolánszky Tamás és Kelemen Dorottya

Szerkesztők: Hortobágyi Gyöngyvér, dr. Ónodi Béla

 

Technikai stáb: Ferenczi Attila, Kálmán Salamon, Pogány Domonkos

Rektor: Fodorné Molnár Márta

 

Ajánlatunk


Egy civilizáció romjain tengődő, életben maradásáért küzdő, emberszerű barbár közösség rituálékkal teli életébe pillantunk be, akik félelmeikkel harcolva, ösztöneik által vezérelve próbálják átvészelni, amit a Sors rájuk ró. A Sors, ami néha jót, örömöt, szerelmet, máskor bánatot, halált hoz számukra.

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

A FrenÁk Társulat legfrissebb produkciójában egy dinamikus, fiatal csapat áll színpadra, melynek kreatív táncosai színes kulturális hátterük és nyelvi különbségeik energiáiból építkezve új alkotói szemlélettel kapcsolódnak a FrenÁk alkotta koncepcióhoz. Az összművészeti, multimediális alkotásban a két, egymást ellenpontozó, egyben egymást kiegészítő rész korunk ellentmondásaira reflektál.

Ajánló


Hinta, hinta, tündérhinta, repül, szárnyal a magasba… Ha az ember hintába ül, rokon lesz a madarakkal, szivárványszín pillangókkal, kitágul a…

Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus Dr. Martin György eredeti táncgyűjtéseinek ihletésére, a nagyszerű tudós munkássága előtt tisztelegve indította el néhány évvel…

„Egy mindenkiért! Mindenki egyért!” – Nincs ismertebb jelmondat a testőrök köszöntésénél!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók