Program


Glory / Paron • Genfi Balett - Ballet du Grand Théâtre de Geneve

Glory / Paron • Genfi Balett - Ballet du Grand Théâtre de Geneve

A Glory (Dicsőség) és a Paron című darabban a táncosok teste a szimbiózis különféle formáiban fonódik össze, hajlékonyan vagy megfeszülve, kitárulkozva vagy összehúzódva, de mindig egyfajta különleges „átmenet” kifejezéseképpen, ami jól példázza a tökéletesre csiszolt mozgáskultúrát. Ez a két darab ékes példája annak, hogy mennyire központi szerepet kap a virtuozitás Andonis Foniadakis művészetében.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 19. vasárnap, 19:00

A Genfi Nagyszínház balettje számára készült Gloryban a koreográfus által teremtett feszültség és fizikai kifejezőkészség ismét tökéletes összhangban van a nagy barokk mester szerzeményével. Georg Friedrich Händel zenéje jóvoltából a Glory sokkal több, mint a koreográfus művének egyszerű aláfestése. Julien Tarride stílusosan újrakeverte a közkedvelt Händel-szerzeményeket, így a Foniadakis által megkomponált táncot legalább annyira „hallgatnunk” kell, mint amennyire néznünk. Händel zenéjének pontos, élénk ritmusai folyamatosan próbára teszi a táncosok tudását, különös tekintettel az instrumentális művekre.
A Paron melegséget sugárzó, erőteljes mű, amelyben minden mozdulatot, minden pillantást, minden lélegzetvételt érzelmek hatnak át. A Philip Glass titokzatos és nagyhatású 1. hegedűversenyére írt darab egy magával ragadó, költői óda az alkotó társulat erejéhez és összetartásához.
A mozdulatok érzékeny lendülete, az összetett, mégis átlátható szerkezet és az előadók szenvedélyes elkötelezettsége lenyűgözi a közönséget. Le sem bírjuk venni a szemünket az előttünk kibontakozó eseményekről, amíg a színpadot végleg el nem nyeli a sötétség.
A Genfi Nagyszínház balettje tökéletesen átadja ennek a modern táncestnek a ritmusát, eredeti drámai kifejezésmóddal fejtve ki a születéstől a halál pillanatáig, a szem kinyílásától a lezárulásáig tartó rejtelmet.

 

 

Előadják:
Yumi Aizawa, Céline Allain, Ornella Capece, Angèle Cartier, Diana Duarte, Léa Mercurol, Sara Ouwendyk, Sara Shigenari, Mohana Rapin, Madeline Wong

Valentino Bertolini, Quintin Cianci, Zachary Clark, Andrei Cozlac, Armando González Besa, Adelson Carlos,
Max Ossenberg-Engels, Juan Pérez, Óscar Comesaña Salgueiro, Geoffrey Van Dyck, Nahuel Vega

Glory
Világítás-tervezés: Mikki Konttu
Zene: Georg Friedrich Händel
Zenei rendező, hangmérnök és szcenográfiai asszisztens: Julien Tarride
Koreográfia és szcenográfia: Andonis Foniadakis

Paron
Zene: Philip Glass – Concerto n°1 for violin
Szcenográfia és világításrendező: Sakis Birbilis
Koreográfus-asszisztens: Pierre Magendie
Koreográfia: Andonis Foniadakis

Világításfelügyelő: Arnaud Viala
Színpadi felügyelő: Mansour Walter
Hangfelügyelő: Jean-Marc Pinget
Jelmezfelügyelő: Caroline Bault/France Durel
Jelmeztervező: Tassos Sofroniou
Műszaki igazgató: Philippe Duvauchelle
Az igazgató asszisztense/színpadi vezető: Vitorio Casarin
Balettigazgató: Philippe Cohen
Főigazgató: Aviel Cahn

Támogatók: Indosuez Wealth Management, Svájci Nagykövetség Magyarországon

Ajánlatunk


A Kárpát-medence paraszti kultúrái – a maguk módján – szüntelen esztétikai válaszokat kerestek az őket egyéni vagy közösségi szinten foglalkoztató nagy kérdésekre. Gyakran drámaian vagy komikusan, máskor hittel telítve vagy jóleső fatalizmussal, valóságos vagy szürreális képekben fogalmaztak veszteségről, sorsszerűségről, szerelemről, halálról egyaránt.

2014-ben a Nemzeti Táncszínházban három komplex táncszínházi nevelési előadás valósult meg. (Horda2, 2014; Igaz Történet Alapján, 2016; Talpuk alatt, 2018). Mind a három előadás az ún. DTIE /dance theatre in education/ alapmódszertanát felhasználva alakította ki a foglalkozásokat, különböző korosztályok számára. Az előadásokra érkezők nemcsak nézői, de résztvevői és alakítói is az egyes előadásoknak. A jubileum alkalmából a Talpuk alatt című interaktív előadásra, ezúttal a felnőtt közönséget várjuk.

Zs. Vincze Zsuzsa koreográfus több évtizedes alkotó munkájának formanyelve a magyar folklór, az eredeti néptánc, amely szűnni nem akaró inspirációt jelent az idén Kossuth-díjjal kitüntetett művész számára. Az egy egész életutat összegző műsorban megannyi ihlető érzelemre komponált tematikus koreográfiák és a magyar néphagyomány iránti szenvedélyről tanúskodó előadásrészletek kerülnek bemutatásra.

Ajánló


A FrenÁk Társulat legfrissebb produkciójában egy dinamikus, fiatal csapat áll színpadra, melynek kreatív táncosai színes kulturális hátterük és nyelvi különbségeik…

A Forte Társulat és a Dador Projekt Zenekar Concordia című előadása a barokk zenetörténet olyan klasszikus szerzőinek műveire készülő koreográfia…

Nem értjük, megfejthetetlen, mit miért tesz, irritál, de a személyiségében mégis van valami, ami megigéz. Mivel varázsol el bennünket, mivel…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók