Program


FOOTMARKS • Badora Társulat

FOOTMARKS • Badora Társulat

A Badora Társulat darabja két fiatal koreográfus „lábnyoma”, akiknek egyéni alkotásai különleges párhuzamokat teremtenek az est folyamán. Mindkét alkotás középpontjába a szélsőséges emberi viselkedés és annak a közösségre való hatása került. Az egyének tükörképet állítanak egymásnak, amiben mindenki a megoldásra vágyakozik.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. november 20. szombat, 19:30

KÜLÖN

ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ami annyit tesz: figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar. Aki ezzel a zavarral születik, az egy életen át cipeli magával. Egy egyén lelki vívódása magával szemben. Hogyan képes átélni egy-egy külső behatást, milyen érzések kerítik hatalmába.

Milyen feszültségeket tud generálni – saját magából? Egy áthatolhatatlan gát,ami meghatározza a mindennapi életüket, az ébredéstől az elalvásig, születéstől a halálig.
„Képzeld el, hogy kisgyermekes szülő vagy, és a gyermeked leuralja az életedet, annyi figyelmet akar. Képzeld el, hogy ez a gyerek a fejedben él, a szíved dobbanásaiban, az ereidben: a reggeli tompa gyomorfájásokban, amik estig és halálodig biztosan kitartanak.
A folyton lüktető, impulzív agyadban, ami egyszerre akar cselekedni és megállni: futni és elmerülni. Snitt.” (Cseplész Péter)
Az önmagunkkal való szembesülés, a felismerés, az elfogadás, a közlés egyik legszebb formája a vallomás. Vallomás magunkhoz és mindenkihez. Ismerjük ezt a problémát, tudunk róla, merünk róla beszélni.

 

FEEDBACK

Carl Rogers, amerikai pszichológus emelte be a köztudatba az encounter csoport formát az ötvenes években. Ez a kifejezés definiálja azokat a találkozási csoportokat, amelyek a személyközpontú megközelítés alapelvei alapján működnek, Meglehetősen egyediek és valójában egy másfajta paradigmát kínálnak a csoportterápia számára. Az emberközpontú megközelítés feltételeinek alkalmazása a csoportterápiában a csoport működésére vonatkozó szokásos előfelvetések sokaságának felülvizsgálatát teszi szükségessé. Ebben az önismereti csoportban nincs vezető, szakértő, csak facilitátor. Nincs előre meghatározott téma, a csoport maga dönti el, mikor mivel akar foglalkozni. Társas érintkezések, személyközi kapcsolatok spontán folyamatai jellemzik ezt a csoport-formát, amiben a konfliktus sem elkerülhető. Mély találkozások, de nagy ütközések is előfordulnak. Fokozatosan kialakul a véleménynyilvánítás szabadsága és csökken a védekező magatartás. Nagyon nagy az önismereti hozadéka annak, hogy egy csoportban hamar lekerülnek az álarcok, amik mögé rejtőzünk a hétköznapokban, és egymás tükrében megpillanthatjuk igazi énünket.

 

KÜLÖN / SEPARATE

Zene / Music: montázs

Fény / Lighting: Katonka Zoltán

Koreográfus / Choreographed by Nagy Nikolett

 

FEEDBACK

Zene / Music: montázs

Fény / Lighting: Katonka Zoltán

Koreográfus / Choreographed by Szőllősi Krisztina

 

Művészeti vezető / Artistic Director: Barta Dóra

Ajánlatunk


A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője rendezésében kerül bemutatásra. A déli Tisza-vidék nemzetiségeinek tánckultúrája, a Viharsarok magyar-román-cigány lakta falvainak kiemelkedő táncos alakjai és az ott fellelhető eredeti táncanyag különleges világa elevenedik meg Élő Táncarchívumunk következő műsorában. Az előadásban, a vidék sokszínű kulturális hagyományainak hiteles megjelenítése mellett, eddig soha nem látott táncokat és ritkán hallott zenei anyagot is láthat a közönség az autentikus tánc- és zenei válogatás színpadi megfogalmazása során.

A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj a leginkább alkalmas arra, hogy megjelenítsük általa egy férfi és egy nő szerelmét, mely ugyanúgy lehet boldog, ahogyan boldogtalan is, de mindenképpen nyugtalan és feszült. A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

Ajánló


Ismét felnőtt egy tehetséges, új generáció a néptánc iránt komoly elhivatottságot érző alkotók közül. Ezek a fiatal koreográfusok ott vannak…

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című…

A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók