Program


Elindultam világ útján... • Magyar Táncművészeti Egyetem

Elindultam világ útján... • Magyar Táncművészeti Egyetem

Az „elindulás” nem csak a táncosok első előadását jelenti, hanem az első komoly összekapcsolódást is a Naszály zenekarral, mely remélhetőleg elkíséri őket a záró koncertvizsgáig, melyre majd 2023 májusában kerül sor.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. december 1. szerda, 19:00

Elindultam világ útján...
Az MTE néptánc-szakos hallgatóinak előadása
Magyar Táncművészeti Egyetem

Felvonások száma 2
Időtartam 110 perc

Az Elindultam világ útján című előadás a Magyar Táncművészeti Egyetem 2018-ban induló néptánc tagozat hallgatóinak első, önálló, bemutatkozó műsora, mely egyben, ahogy a cím is utal rá, a kezdő lépés a hivatásos táncossá válásuk felé. A koreográfiákban tanulmányaik elsődleges célja mutatkozik meg: az autentikus néptánc minél szélesebb körű és mélységekbe menő elsajátítását jelenti, így táncaikkal ízelítőt adnak Erdély, Felvidék és kis magyarországi területekről is. Az előadás egy-egy pillanatra kitekint a folklór lépésanyagát felhasználó táncszínházi megoldások felé is, melynek szintén első állomásaként Juhász Zsolt alkotott az évfolyam női karával. Az est folyamán látható koreográfiákat a tagozaton tanító mesterek állították színpadra, figyelve, folyamatosan csiszolva tanítványaik táncos ismereteit, előadásmódját.

Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének néptáncművész hallgatói, akiket évfolyamvezető mestereik készítenek fel: Appelshoffer János, Gyetvai Júlia, Hortobágyi Gyöngyvér, Ónodi Béla, Rémi Tünde, Sáfrán Balázs, Végső Miklós

Közreműködik a Naszály Zenekar.

Támogató: Magyar Művészeti Akadémia

Ajánlatunk


Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

A Forte Társulat és a Dador Projekt Zenekar Concordia című előadása a barokk zenetörténet olyan klasszikus szerzőinek műveire készülő koreográfia mint Francesco Cavalli, Tarquinio Merula, Claudio Monteverdi és Giovanni Battista Fontana. Az élő zenekarral és egy énekesnővel kísért táncjátékban 12 zeneműre, groteszk és lírai kettősök bomlanak ki Jean Anouilh Euridike című drámájának szenvedélyes dialógusaival ötvözve a tánc, az élő zene és a prózai szöveg szerves egységében.

Sokfélék és sokszínűek vagyunk. Testileg és Lelkileg egyaránt. Mennyire tudod felismerni és elfogadni a benned lévő sokszínűséget? Ezen az estén ezeket a kérdéseket boncolgatjuk a tangó lépésein keresztül.

Ajánló


Az ORIGIN c. előadás egy új kezdetről, új indulásról, egy elemi ösztönnel megáldott táncprodukció. Hét fiatal, energetikus női táncművész képviseletében…

A Rising Sun című előadást a ritmus, a testeket és teret mozdító áram esszenciája és az elemi ösztön erejének sokszínűsége…

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók