Program


Bemutató - Titok • PR–Evolution Dance Company

Bemutató - Titok • PR–Evolution Dance Company

Csillogó világot építünk magunknak, amiben minden szép és jó. Az online kultúra, amiben élünk ezt követeli. Hogyan lehet a legszebb arcunkat mutatni másoknak és önmagunknak? Az énképünket egy online világ hamis képeihez illesztjük.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 10. csütörtök, 19:30

Kénytelenek vagyunk a meg nem tűrt, ciki részleteket, a kevésbé ragyogó tartalmakat valahova betuszkolni, eldugni. 

A titok egy történés, érzés, tudattalan impulzus, motiváció, vágy, erő, információ, valami, amit elrejtünk a világ és sokszor önmagunk elől is. Egy kis szikra elég ahhoz, hogy a mindig bennünk lévő, lebegő titkokból, információkból valami erőre kapjon és megjelenjen az életünk könyvében. Az események, amik történnek velünk, arról mesélnek milyen feltáratlan képzetek futnak bennünk, mikor kitárjuk a tudatalatti birodalmunk ajtaját. Ezernyi érzés raktára nyílik fel: a magány, a magunkra záródás, kirekesztettség, az önbántalmazás, az önmagáért való szenvedés, árulás, féltékenység, irigység, a veszteségtől való félelem, önbecsapások és önmegcsalások tárháza. Mindezt másokkal játsszuk, mint egy színdarabot. Tudattalanul szerződtetjük életünk színterének szereplőit, akikkel meg tudjuk élni mindazt, ami belülről fakad. Valójában mi magunk vagyunk az írói a történetünknek. Egy szerelmi történetet láthatunk, amiben nyomon követhetjük, az elrejtett titkokat és a titok által szőtt történéseket. A valódi kérdés: Hogyan tudunk kiszabadulni a múltunk szorításából? Meg tudjuk-e állítani a titkok sokszor felkavaró hatásait az életünkre? 

Szembe tudunk-e nézni, azzal, amit lezártunk magunkban?

 

Táncművészek: Emanuela Santonocito, Somogyi Zita, Győrfi Erik

Jelmez: Nemes Nóra
Díszlet: Nagyváradi Szandra
Zene: Nagy Teodóra
Dramaturg: Nemes Orsolya
Koreográfus: Nemes Zsófia

Támogató: NKA

Ajánlatunk


Kizökkent az idő…, ahogy Shakespeare-nél szokott. De, míg Hamlet azzal a bizonyossággal lép a színpadra, hogy általa még helyretolható – Lear az első pillanatban elveszti a csatát. Nem fokozatosan fog széthullani; az egykori nagy király és magabiztos férfi egyetlen pillanat alatt semmisül meg, amikor imádott felesége sírba száll. Darabbéli útja innen csak tántorgás a végső nyughely felé. Hangulat ingadozásai, átkai, dührohamai, de még kétségbeesett kapaszkodási kísérlete is lányaiba – mind a pótolhatatlan űrrel magyarázhatók. Képtelen tovább a kormányzásra; így válik a birodalom felosztása kényszerűvé. Nincs előre eltervezettség és racionális döntés, csak kapkodó improvizálás.

A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj a leginkább alkalmas arra, hogy megjelenítsük általa egy férfi és egy nő szerelmét, mely ugyanúgy lehet boldog, ahogyan boldogtalan is, de mindenképpen nyugtalan és feszült. A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Ajánló


Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…

„...a Héttorony mélyében fekszik a mérhetetlen kincs, melynek a Barát az őre; bizonyos éjeken látni őt völgyeket áthágó lépéssel, fejével…

A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók