Program


BEMUTATÓ - Ha a világ enyém lenne / Raza Hammadi: PAPRIKA • Budapest Táncszínház

BEMUTATÓ - Ha a világ enyém lenne / Raza Hammadi: PAPRIKA • Budapest Táncszínház

A Budapest Táncszínház előadásában Földi Béla Ha a világ enyém lenne című koreográfiája, valamint Raza Hammadi Paprika című koreográfiája tekinthető meg.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, October 18 2022 7:00PM

Ha a világ enyém lenne 
Elmélkedéseim során magányosan gondolkodom – de ne gondoljatok valami szomorú dologra – ez esetben a magány csak egy nyugodt, békés elmélkedés a létről.Tanulmányaim és tapasztalásaim egy számomra kedves világot favorizálnak és próbálnak életben tartani. A mindennapok teendői és valami furcsa rohanás nem mindig engedik, hogy tisztán lássuk magunkat és a körülöttünk lévő világot. Egyben biztos vagyok: hogy én, mint ember, egymagam nem tudtam volna, nem tudnék, és nem leszek képes megküzdeni az élet kihívásaival. Miközben a lelkem szárnyalni szeretne, mégis a legeslegfontosabbak azok az emberek, akik életem során mellettem voltak, és együtt éltük a mindennapok szomorú hétköznapi és vidám perceit. Az elmúlt években mintha jobban zavarnának a világ változásai, mint azelőtt. Sokszor féltem az embert, és sajnos nem értem, miért akar mindenáron a feje tetejére állni. A darab címéből érezhető, hogy valami lehetetlent szeretnék, de higgyétek el, nem őrültem meg. Ha a világ enyém lenne, a gáncsoskodók ellenére mindent ugyanúgy csinálnék - a magam és a világ örömére.

Raza Hammadi: Paprika  

Raza Hammadi művészi megközelítése a különböző koreográfiai, esztétikai és zenei nyelvek találkozásának, szembenézésének, egybeolvadásának kedvez. Szemléletének eredménye tükröződik koreográfiáiban, amely sokoldalúan szemléli az életútvonalakat, az emberi kapcsolatok összetettségét és az ezekből fakadó gyakorlatokat.

A kultúrák keveredése, a szabad szellem és hangnem munkáiban azok az elemek, amelyek hozzájárulnak az új esztétikai formák létrejöttéhez, valamint a népek és képzeletük jobb megértéséhez.

Raza Hammadi a Budapest Táncszínház táncosait állítja szembe saját kultúrájukkal, előtérbe helyezve a magyar zenei és tánchagyományokat. Megannyi karcsú, szabad test egy színpadon, letisztult dekorációval. Maxime Augais, a Raza Hammadival hosszú éveken át együtt dolgozó zeneszerző zenéjének köszönhetően a tánc és a hang egy harmadik dimenzióba emeli a teret.

 

Ha a világ enyém lenne 

Jelmeztervező: Földi Béla

Fénytervező: Földi Béla

Koreográfus: Földi Béla  

 

Raza Hammadi: Paprika

Táncosok: Denise Camassa, Aurora Basilica, Yvette Levine, Varga Donát, Varga Bendegúz, Matthew Bell, Damien Ledenon 

Zene: Maxime Augais

Koreográfus: Raza Hammadi 

Az előadás bemutatója a Nemzeti Táncszínházban, közös programként valósult meg. 

Our offer


The most renowned ensemble in Slovakia – the Slovak DanceTheatre (SDT) – whose productions have been presented worldwide from New York to Tokyo, is set to appear in Budapest for the very first time with the premiere of itslatest production, “The Hunchback of Notre Dame.”

The Faces of Love is deeply rooted in three iconic works by Sándor Márai: Embers, Esther’s Inheritance, and Divorce in Buda. These works are significant not only for their literary value, but also for the way in which they masterfully and sensitively portray the deepest and most complex layers of the relationship between men and women, which are relevant in all times and cultures. The performance uses this rich emotional and philosophical background to stage the universal story of love in three distinct, yet intertwined images, with the help of live music and Márai’s poems.

Inspired by the songs of Kossuth and Jászai Mari Prize winner Judit Halász, the performance of the Central Europe Dance Theatre company is aimed at preschoolers and young school children.

Suggestions


Narcissus explores the delicate balance between human relationships and between love and self-love.

Hungary will hold the Presidency of the Visegrád Group (V4) from 1 July 2025 to 30 June 2026. The Hungarian…

The Fitos Dezső Dance Company is careful to regularly stage dance theatre performances that consider the authentic transmission of folklore…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



Támogatók