Program


Bartók Béla: 5. vonósnégyes / Concerto • Forte Társulat

Bartók Béla: 5. vonósnégyes / Concerto • Forte Társulat

Szabolcsi Bence szerint Bartók talán sohasem volt tele akkora emberszeretettel és részvéttel, mint a Concerto komponálásának időszakában. „Sohasem tudta úgy összefoglalni életének minden eredményét egy hatalmas szintézisbe, mint éppen ekkor.”
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 27. szerda, 19:00

Bartók Béla: 5. vonósnégyes | Concerto
Forte Társulat-Ördögkatlan Fesztivál-Café Budapest-Nemzeti Táncszínház

Bartók Béla két táncszínpadi művet írt: egy pantomimot (A csodálatos mandarin) és egy táncjátékot (A fából faragott királyfi). A koreográfusok fantáziáját azonban egy sor további Bartók-mű is megmozgatta, például a Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára vagy a Táncszvit. Horváth Csaba – rendezőként, koreográfusként és táncosként – ezúttal az 5. vonósnégyes és a Concerto mozgásszínházi lehetőségeit tárja fel.„Bartók Béla hat vonósnégyesét már alig néhány évvel a zeneszerző halála után úgy tartotta számon a szellem világa, mint a 20. századi zene aranytartalékának megkérdőjelezhetetlen részét. A hat darab egyetlen egésznek is tekinthető, s ha a mű formátumának és komplexitásának az előadásban való adekvát megjelenítéséről van szó, alighanem a Bartók-stílus magasrendű klasszicizálódását képviselő 5. vonósnégyes viszi el a pálmát” – vallják a produkció készítői.

Szabolcsi Bence szerint Bartók talán sohasem volt tele akkora emberszeretettel és részvéttel, mint a Concerto komponálásának időszakában. „Sohasem tudta úgy összefoglalni életének minden eredményét egy hatalmas szintézisbe, mint éppen ekkor.” Bár az öttételes mű sötét, zaklatott és szorongó tónusban íródott, a végkicsengése már maga az életöröm és a jobb jövőbe vetett hit igazi megnyilvánulása, s ezzel nagyon sokáig egyike lett a század utolsó pozitív végkicsengésű darabjainak.

Forte Társulat–Ördögkatlan Fesztivál–Café Budapest–Nemzeti Táncszínház
Bartók Béla: 5. vonósnégyes | Concerto
(38+40’)

Bartók Béla: 5. vonósnégyes

Táncolják / Performed by
Fehér László, Horkay Barnabás, Krisztik Csaba, Nagy Norbert, Widder Kristóf

Közreműködik / Participating:
Bujtor Kvartett
Bujtor Balázs, Kovács Erika – hegedű
Móré László – brácsa
Maróth Bálint – cselló

Jelmez/Costume: Benedek Mari
Fény / Lighting: Payer Ferenc
Produkciós vezető / Production Leader: Kudron Anna
Koreográfus / Choreographed by Horváth Csaba



Bartók Béla: Concerto

Táncolják / Performed by
Barna Lilla, Csiby Gergely, Fehér László, Hegymegi Máté, Horkay Barnabás, Mészáros Blanka, Molnár G. Nóra,  Nagy Norbert, Pallag Márton, Sipos Vera, Widder Kristóf, Zsigmond Emőke

Jelmez / Costumes: Benedek Mari
Tér / Stage: Mocsár Zsófia† és Horváth Csaba
Fény / Lighting: Payer Ferenc
Produkciós vezető / Production Leader: Kudron Anna
Koreográfus / Choreographed by Horváth Csaba

Támogatók: NKA, EMMI
 
Az előadás a Forte Társulat–Ördögkatlan Fesztivál–Café Budapest–Nemzeti Táncszínház közös programja.

Ajánlatunk


A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.

Két megtévesztően hasonlatos bőrönd nem a megfelelő kezekbe kerül. Ezzel egy bonyodalmakkal teli kalandos utazásra indulnak szereplőink, ahol nem kerüli el őket a sok félreértés és komikus helyzet, hiszen mindenki másnak hiszi a másikat, mint aki az valójában. A kavarodásban a szálak végzetesen összekuszálódnak. Az utazás összezárja a szereplőket egy térbe, ami a kapcsolatok tovább bonyolódását fokozza. A lányok összebarátkoznak, a fiúk pedig a maguk sajátos, egyéni módján keresik a lányok, és egymás társaságát.

A Ringató foglalkozásokon megismertetjük a kisgyermekes családokkal a zenei nevelés lehetőségeit. Célunk, hogy a szülők és a gyerekek átéljék a közös éneklés és játék élményét.

Ajánló


Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…

A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a…

Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók