Program


A Magyar Táncművészeti Egyetem Néptánc tagozatának műsora

A Magyar Táncművészeti Egyetem Néptánc tagozatának műsora

A Magyar Táncművészeti Egyetem 2018-ban indult néptánc tagozatának most látható műsora már előrevetíti a jövő évben megvalósuló záró akkordot, a koncertvizsgájuk előadását.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. június 14. kedd, 19:00

A néptánc tagozat tanulmányainak elsődleges célja az autentikus néptánc minél szélesebb körű és mélységekbe menő elsajátítása, amely most két különböző nézőpontból kerül bemutatásra. Az első részben, Szabad madár címmel, az elsajátított táncanyagokból, a mesterek által meghatározott keretek között, csak az improvizációs készségüket megcsillogtatva vezetik be a nézőket a Kalotaszeg és a Gyimes báli forgatagába, annak hangulatába. A második rész programját a gyűjtésekből megismert folklórt feldolgozó, annak lépésanyagát, mozdulat rendszerét felhasználó kisebb- nagyobb lélegzetű, létszámú koreográfiák, táncszínházi műsorszámok adják. A fantasztikus hangszer kínálattal rendelkező Naszály zenekar már a tagozat előző, akkor még egy részes műsorában is kiválóan muzsikált, húzta a talpalávalót, segítette a növendékek munkáját. Reményeink szerint ez a harmonikus együttműködés kitart az utolsó pillanatig, a koncertvizsgáig is.

Közreműködők: Naszály zenekar és Lukács István “Luki”, Vellner Balázs

Néptánc mesterek: Appelshoffer János, Hortobágyi Gyöngyvér, Ónodi Béla, Rémi Tünde, Végső Miklós

Vendég koreográfusok: Ágfalvi György, Farkas Máté, Juhász Zsolt

Szerkesztő-rendező: Appelshoffer János, Rémi Tünde

Ajánlatunk


A Kulcsár Noémi Tellabor társulat új bemutatójában a tánc nyelvén próbálja megfogalmazni a Henrik Ibsen Nóra címen is ismert drámájában feltett kérdéseket, miközben próbálnak megválaszolni néhány sajátot is.

A FrenÁk Társulat legfrissebb produkciójában egy dinamikus, fiatal csapat áll színpadra, melynek kreatív táncosai színes kulturális hátterük és nyelvi különbségeik energiáiból építkezve új alkotói szemlélettel kapcsolódnak a FrenÁk alkotta koncepcióhoz. Az összművészeti, multimediális alkotásban a két, egymást ellenpontozó, egyben egymást kiegészítő rész korunk ellentmondásaira reflektál.

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

Ajánló


Zs. Vincze Zsuzsa koreográfus több évtizedes alkotó munkájának formanyelve a magyar folklór, az eredeti néptánc, amely szűnni nem akaró inspirációt…

Korunkban szinte minden a külsőségekről szól. Hogy nézünk ki, mit viselünk, hol lakunk, miket birtoklunk, hová járunk enni, sportolni, nyaralni,…

Új bemutatónkat Lois Lowry „Az emlékek őre” című regénye alapján hozzuk létre, mely első pillantásra egy tökéletesnek tűnő társadalomban játszódik,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók