Program


válasz/út • Duna Táncműhely

válasz/út • Duna Táncműhely

A válasz/út c. kortárs táncszínházi előadás a modern kor embere előtt álló kihívásokat dolgozza fel, elsősorban az egyszerűségre való törekvést, a feleslegessé váló klisék és berögződések levetkőzésének vágyát állítva a darab középpontjába.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 10. hétfő, 19:30

A Duna Táncműhely – a produkciókra szerveződő műhelytípusú munka jegyében – rendszeresen hív meg vendégkoreográfusokat, akiknek alkotói világa közel áll a társulat művészeti megközelítéséhez, a néptánc ihlette kortárs tánchoz. 2024-ben a Duna Táncműhely művészeti vezetője Darabos Pétert, a Magyar Állami Népi Együttes táncosát, a Notitia Táncműhely alapítóját és művészeti vezetőjét kérte fel koreográfusi közreműködésre.

"Milyen dilemmákkal és kihívásokkal  néz szembe korunk embere? Vajon megrögzött szokásaink, felvett terheink, milyen mértékben akadályozzák előrehaladásunkat?

Mindannyian keressük lehetőségeinket, de könnyen elveszhetünk a valóság torzításában. Az előadásban az egyszerűbb, letisztultabb élet felismerésének útját keressük arra fókuszálva, hogyan tudjuk letenni azokat az elvárásainkat, amelyek már nem hasznosak számunkra, ezzel elérve, hogy életünk irányvonalait ne csak lazúrosan, illúziókra építve, hanem kontúrosabb döntéseinkkel formálhassuk. Az előadás inspiráló és elgondolkodtató, rámutatva, hogy mindig van választásunk a változásra, ennek kulcsa pedig a belső csendünk megélése." (Darabos Péter)

 

Előadók: Nagy Katica, Soltész Luca, Bollók Ákos, Oláh Balázs
Zeneszerző: Gera Gábor
Koreográfus-rendező: Darabos Péter


Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Kulturális és Innovációs Minisztérium, Magyar Művészeti Akadémia

Ajánlatunk


A két szereplő kapcsolódni vágyik. Az alapvetően túlélési ösztönből fakadó, pszichológiai és emocionális jólét iránti vágy diktálta elementáris erő nem több ennél: ösztön, ami azonban alakítja emberi kultúránkat, normáinkat, értékeinket, és ami nélkül elképzelhetetlen nyelvi és kognitív fejlődésünk.

A Madarak küzdelmében (Lutte of Birds) a madarak szárnyalásának érzete szivárog át a Lutte eredeti koncepcióján, létrehozva ezzel egy új és izgalmas, dinamikus fúziót a Frenáktól jól ismert küzdelem-, és szabadság-tematika között. „Pórázon tartjuk a többieket, amíg kiszolgálnak minket, simogatunk, de abban a pillanatban, hogy kicsit mozdulnak, mennének, visszarántjuk őket.” – így jellemzi Frenák azt az erőszakos, hatalomgyakorló attitűdöt, ami a Lutte-ben jelenik meg, és világunkat évszázadok óta kísérti.

Az, ki életében sokat érzett és gondolkozott; s érzeményit és gondolatait nyom nélkül elröppenni nem hagyta: oly kincset gyűjthetett magának, mely az élet minden szakában, a szerencse minden változásai közt gazdag táplálatot nyújt lelkének. Sok szépet írának a bölcsek, s gyakran a nem éppen bölcsek is; gazdag forrást nyitának fel, honnan jó sorsban intést, balban vigasztalást, mindkettőben magasbra emelkedést, szív és ész nemesülést meríthetünk; de azok is csak úgy hatnak reánk, ha érzés és gondolkodás által sajátunkká tevők, ha saját magunkban kiforrva lényünkhez kapcsolódtak, mint esti szélhez a virágillat, melyben megfürdött.

Ajánló


A Mezőség sokszínű népművészete Bartók Bélától és Kodály Zoltántól kezdve Martin Györgyön és Tímár Sándoron át Novák Ferencig számos gyűjtő…

Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók