Program


Testbe zárt Ima • Horváth Renátó Production

Testbe zárt Ima • Horváth Renátó Production

A Testbe zárt ima táncszínházi produkció az egykori táncművész, Horváth Renátó tragikus hirtelenséggel bekövetkezett bénulásának történetét és az ezzel járó periódusait dolgozza fel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 4. kedd, 19:30

Egy élet, ami pár óra leforgása alatt 180 fokos fordulatot vett. A négy végtag béna fiatalember saját szavaival, személyesen meséli el a megpróbáltatásait az “új élet” kapujából. Az események, érzések, küzdelmek a tánc formanyelvén keresztül elevenednek meg. Az előadás olyan témákat feszeget, mint például a megváltozott élettel való szembesülés, a halál csábítása, gyógyszerfüggőség, pánikbetegség, elfogadás, a társadalomba való visszailleszkedés no meg az új utak keresése! De talán ami a legfontosabb, hogy az emberi kapcsolatok miként alakulnak egy ilyen helyzetben. Az empátia, avagy annak a hiánya…

Szereposztás: 

Renátó: Földesi Milán 

Andrea: Bakonyi Jusztina 

Cintia: Bozsányi Liliána

Judit: Tóth Rebeka

Halál: Sasvári Kissy

Nővér: Lajter Eszter

Terapeuta - Kiss Veronika

Narrátor/mesélő: Horváth Renátó         

 

Zene: zenei montázs

Díszlet, jelmez, szöveg: Horváth Renátó

Fény, hang: Dragos Dániel

Koreográfus asszisztens: Mohai Cintia

Rendező és koreográfus: Horváth Renátó 

 

Az előadásban stroboszkóp szerepel.

 

Ajánlatunk


VASAS MŰVEK: Zárt ajtók Hogyan lehet hűnek maradni érzékeinkhez, amikor társas kapcsolataink szokásjogok, formarendszerek közé szorul, amikor a kommunikáció nem a kapcsolódásról szól, hanem társadalmi önkifejezésről, önmegfogalmazásról, melyben minden kapcsolat kellékké, az öndefiníciós szótárban egy szócikké válik.

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Ajánló


Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…

Kizökkent az idő…, ahogy Shakespeare-nél szokott. De, míg Hamlet azzal a bizonyossággal lép a színpadra, hogy általa még helyretolható –…

Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók