Program


Testbe zárt Ima • Horváth Renátó Production

Testbe zárt Ima • Horváth Renátó Production

A Testbe zárt ima táncszínházi produkció az egykori táncművész, Horváth Renátó tragikus hirtelenséggel bekövetkezett bénulásának történetét és az ezzel járó periódusait dolgozza fel.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. március 4. kedd, 19:30

Egy élet, ami pár óra leforgása alatt 180 fokos fordulatot vett. A négy végtag béna fiatalember saját szavaival, személyesen meséli el a megpróbáltatásait az “új élet” kapujából. Az események, érzések, küzdelmek a tánc formanyelvén keresztül elevenednek meg. Az előadás olyan témákat feszeget, mint például a megváltozott élettel való szembesülés, a halál csábítása, gyógyszerfüggőség, pánikbetegség, elfogadás, a társadalomba való visszailleszkedés no meg az új utak keresése! De talán ami a legfontosabb, hogy az emberi kapcsolatok miként alakulnak egy ilyen helyzetben. Az empátia, avagy annak a hiánya…

Szereposztás: 

Renátó: Földesi Milán 

Andrea: Bakonyi Jusztina 

Cintia: Bozsányi Liliána

Judit: Tóth Rebeka

Halál: Sasvári Kissy

Nővér: Lajter Eszter

Terapeuta - Kiss Veronika

Narrátor/mesélő: Horváth Renátó         

 

Zene: zenei montázs

Díszlet, jelmez, szöveg: Horváth Renátó

Fény, hang: Dragos Dániel

Koreográfus asszisztens: Mohai Cintia

Rendező és koreográfus: Horváth Renátó 

 

Az előadásban stroboszkóp szerepel.

 

Ajánlatunk


„...a Héttorony mélyében fekszik a mérhetetlen kincs, melynek a Barát az őre; bizonyos éjeken látni őt völgyeket áthágó lépéssel, fejével a holdig felérve járni, s a kincshöz vivő kulcsokat kinálgatni. Ezen kincs magába foglalja mind azt, mi az isteni magyarföldön csak lelhető: aranyfákat, gyümölcsöt, szöllőgerezdeket, mindennemű állatot, bor helyett, iható folyékony aranyat, arany tyúkokat, hasonló tojást költve, arany köveket….” Ipolyi Arnold

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem nemzetközi színházakban és tablaókban is szerepelt. 2019-ben elnyerte az évad legjobb táncművésze díjat a Magyar Táncművészek Szövetségétől. Premierjei a Nemzeti Táncszínház programjában valósulnak meg, ahol a flamenco művészetének, hazánkban legmagasabb szintjét képviseli.

Ajánló


Ismét felnőtt egy tehetséges, új generáció a néptánc iránt komoly elhivatottságot érző alkotók közül. Ezek a fiatal koreográfusok ott vannak…

A Ringató foglalkozásokon megismertetjük a kisgyermekes családokkal a zenei nevelés lehetőségeit. Célunk, hogy a szülők és a gyerekek átéljék a…

Táncszínházi előadásunkban a kamaszokat foglalkoztató témákat vesszük alapul, mint a szerelem, a fiú-lány szerepek, a testi és lelki változások, átmenet…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók