
MIRROR • Duda Éva Társulat
Gyengéd érzelmek után vad dominanciaharc.
A MIRROR a Duda Éva Társulat 10. jubileumi évfordulójára készített, két egyfelvonásos alkotásból álló estje.
Gyengéd érzelmek után vad dominanciaharc.
A MIRROR a Duda Éva Társulat 10. jubileumi évfordulójára készített, két egyfelvonásos alkotásból álló estje.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 15. Maj 2022 19:00
MIRROR
Gyengéd érzelmek után vad dominanciaharc. A MIRROR a Duda Éva Társulat 10. jubileumi évfordulójára készített, két egyfelvonásos alkotásból álló estje. Az első részben a lengyel Maciej Kuzminski által jegyzett Parting Ways című női trió bontakozik ki, amely érzelmi és spirituális alkotás. Az est második részében Duda Éva sajátos stílusjegyeiről ismert, legújabb és egyben összegző előadása, a MIRROR látható. A társulat műfajilag egyik legtisztább produkciója a tíz év emblematikus pillanatainak újragondolásából és átdolgozásából született egy lendületes, fiatal csapattal.
Táncosok: Bacsó Gabriella, Csuzi Márton, Füzesi Csongor, Gaál Júlia, Ivanov Gábor, Lukács Levente, Temesvári Zsófia, Vitárius Orsolya
Zene: Kunert Péter, montázs
Zenei szerkesztő: Kovács Jeromos
Fénytervező: Pető József
Koreográfus-assisztens: Csák Beatrix
Produkciós vezető: Kárpáti Lili Melánia
Vengég koreográfusok: Gregor Lustek, Rosana Hribar, Maciej Kuźmiński
Rendező-koreográfus: Duda Éva
Időtartam: 60 perc egy részben
Egy civilizáció romjain tengődő, életben maradásáért küzdő, emberszerű barbár közösség rituálékkal teli életébe pillantunk be, akik félelmeikkel harcolva, ösztöneik által vezérelve próbálják átvészelni, amit a Sors rájuk ró. A Sors, ami néha jót, örömöt, szerelmet, máskor bánatot, halált hoz számukra.
Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember ne éljen egyedül. Ugyanakkor, bármilyen közel kerüljön is hozzánk valaki, nem mindig könnyű nap nap után együtt lenni vele. Életszövetségünk olykor kiállja az idő próbáját, és a kezdeti fogadalomhoz híven „holtomiglan-holtodiglan” lesz belőle, máskor megborul egy rosszul nyomott fogkrémen, vagy be nem vallott horkoláson.
A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj a leginkább alkalmas arra, hogy megjelenítsük általa egy férfi és egy nő szerelmét, mely ugyanúgy lehet boldog, ahogyan boldogtalan is, de mindenképpen nyugtalan és feszült. A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.
Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…
Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem…
Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.