Program


Lépésről lépésre 2023  • Válogatás az MTE hallgatóinak műsorából

Lépésről lépésre 2023 • Válogatás az MTE hallgatóinak műsorából

Színes és egyre gyorsabban változó a jelenkor táncművészeti színtere. Ahány alkotó, annyi stílus; ahány társulat, annyi munkamódszer, miközben ország-világ művészeti műhelyei között immár nyitott az átjárás lehetősége is.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. október 21. szombat, 19:00

Erre a kihívásra készíti fel hallgatóit az MTE képzése. Repertoárunk felöleli a klasszikus remekművek részleteitől kezdve a múlt, a közelmúlt s a jelen eltérő stílusú és műfajú alkotásait is. Ebbe az előremutató munkafolyamatba kínálunk Önöknek betekintést.

Fellépők: a Magyar Táncművészeti Egyetem növendékei-hallgatói és meghívott vendégeik, akiket évfolyamvezető mestereik készítenek fel

A műsort összeállította: Fodorné Molnár Márta rektor és Macher Szilárd oktatási rektorhelyettes

HANG OUT

Az esten közreműködnek a  K’Arts - Korea National University of Arts vendégelőadói.

A „Dongnaehakchum” egy koreai férfiak által játszott tánc – a városról –, melynek stílusa kifinomult, egyszerű és elegáns. A legtöbb koreai néptánc hagyományos vallási rítusokon alapul, kiemeli a humort és a szatírát, és bemutatja a hétköznapi polgárok életét.  A „Dongnaehakchum”-nak azonban nincsenek ilyen vonatkozásai. Ehelyett itt a tánc az öncél. 

Az előadás a keleti nemesek táncát és nyugati társaik zenéjét sokrétűen keverve értelmezi újra. Ezenkívül a stílus tele van kifinomult és ügyes elemekkel, s a két különböző történelmi korszakból származó műfaj egymásba olvad.

Koreográfus: Jung Jaehyuk

Táncosok: Park Joo Hwan, Ban Si Hu, Kim Eun, Park Chaewon, Kim San Su, Kim Hyun Ho, Son Chae Yeon, Kim Min Joo, Jeong Tae Hee, Kim Chan Won

Ajánlatunk


A Lábujjhegyen új évadában ismét játékra hívja egymást (és a közönséget) a két előadó, Megyeri Léna tánckritikus és Bősze Ádám zenetörténész: minden előadáson egy-egy hívószót vagy témát körbejárva idézik meg a tánc- és zenetörténet legendás alakjait, megkerülhetetlen mesterműveit és lebilincselő történeteit.

A Madarak küzdelmében (Lutte of Birds) a madarak szárnyalásának érzete szivárog át a Lutte eredeti koncepcióján, létrehozva ezzel egy új és izgalmas, dinamikus fúziót a Frenáktól jól ismert küzdelem-, és szabadság-tematika között. „Pórázon tartjuk a többieket, amíg kiszolgálnak minket, simogatunk, de abban a pillanatban, hogy kicsit mozdulnak, mennének, visszarántjuk őket.” – így jellemzi Frenák azt az erőszakos, hatalomgyakorló attitűdöt, ami a Lutte-ben jelenik meg, és világunkat évszázadok óta kísérti.

Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen testeket, hogy újakat fogadjon el helyükbe." - idézet a Bhagavad-gítából

Ajánló


A 80 évvel ezelőtt meggyilkolt Radnóti Miklós „Bori noteszében” tíz vers maradt az utókorra – ezek a halál árnyékának völgyében…

A Hamupipőke a Grimm–fivérek egyik legismertebb meséje jámborságról és gonoszságról, hatalomvágyról és becsületről, ármányról és hűségről. Hamupipőke egy bálban, tánc…

A Testbe zárt ima táncszínházi produkció az egykori táncművész, Horváth Renátó tragikus hirtelenséggel bekövetkezett bénulásának történetét és az ezzel járó…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók