program


Kármen • Varidance
3

Kármen • Varidance

Bizet fantasztikus zenéjét a Karaván Famíliafeldolgozásában hallhatjuk. A darabban magyar és cigány táncok keveredése látható, amelyek vérpezsdítő zenék és táncok együttállásával mutatkoznak meg a színpadon.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 31. Januar 2020 19:00

Kármen
Táncfantázia egy részben
Varidance

A Varidance előadását Georges Bizet halhatatlan operája ihlette. Műsorunk azonban nem Sevillában játszódik, a történelmi múltban, hanem Magyarországon a jelenben. Mondjuk egy vidéki kisközségben. Itt egy igazán zárt közösség szereplői népesítik be ezt a szenvedélyes, magával ragadó históriát, élükön Kármennel, a szemrevaló cigány lánnyal. Bizet fantasztikus zenéjét a Karaván Famíliafeldolgozásában hallhatjuk. A darabban magyar és cigány táncok keveredése látható, amelyek vérpezsdítő zenék és táncok együttállásával mutatkoznak meg a színpadon.

Régen madár voltunk mink is, mint a többi szép madár.
Nem volt házunk, se hazánk, de mienk volt a hetedhét határ.
Bármi sivár élet ez itt, most is madár vagyunk még.
Lehet, karokká fásultak szárnyaink, mégis visszavár az ég.

Táncosok:
Bánházi Eszter
Dunaveczky Éva
Hahn Jusztina Sára
Jaklics Liliána
Szeretva Renáta
Hernicz Albert
Perger Balázs
Simon Gergő
Széchenyi Krisztián
Végső Zsolt

Zene: Karaván Família, Georges Bizet
Zenészek: Karaván Família
Fúvós hangszerek: Babindák István
Hegedű: Pálházi Bence

Fotó/Photo: BÉKEFI András
Jelmez és díszlet: Bozóki Mara
Tánctanárok: Pirók Zsófia, Babus Tamás
Dramaturg: Galambos Attila
Rendező-koreográfus: Vári Bertalan (Harangozó Gyula-díjas)

 

Aktuelt


Öt koreográfus, egy este a Sárközi Gyula Társulat ifjú művészeinek előadásában. Január 27-e a holokauszt nemzetközi emléknapja. Ebből az alkalomból született meg az est létrehozásának a gondolata

A FrenÁk Társulat legfrissebb produkciójában egy dinamikus, fiatal csapat áll színpadra, melynek kreatív táncosai színes kulturális hátterük és nyelvi különbségeik energiáiból építkezve új alkotói szemlélettel kapcsolódnak a FrenÁk alkotta koncepcióhoz. Az összművészeti, multimediális alkotásban a két, egymást ellenpontozó, egyben egymást kiegészítő rész korunk ellentmondásaira reflektál.

A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

PÅ PLAKATEN


A mevlevi rend szúfi szertartása, a szema az Istenhez való felemelkedés állomásait jelképezi a maga vallásos elemeivel és témáival, amelyekből…

Carmen a szabadság szimbóluma. Története az olthatatlan vad szerelem drámája.

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.



Támogatók