Program


Güldestan/Rosegarden • MDTistanbul (Istanbul State Opera & Ballet modern dance company)

Güldestan/Rosegarden • MDTistanbul (Istanbul State Opera & Ballet modern dance company)

Az MDTIstanbul hatalmas sikerű „Rosegarden” című egyedi előadásában összefonódik múlt és a jelen, az elektronikus zene és a szúfi hagyományok.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: január 24. szerda, 19:00

A török táncművészet egyik meghatározó alakja, Beyhan Murphy és Mercan Dede „világzene-művész” több jelentésréteget hordozó, mobil előadása a török kultúrát hivatott megjeleníteni, a kortárs, modern tánc nyelvén gazdagítva azt misztikus áthallásokkal. Kortárs és klasszikus elemek fonódnak össze a darabban: az oszmán korból egy városi kávéházba, a modern ember belső útkeresésétől a kerengő dervisekig jutunk el, hogy utunk végén ott várjon a rózsa, kifejeződése mindannak, ami az emberiségben a legnemesebb. A Rosegarden színteréül szolgáló sátor a nomád életet jelképezi. A színes és dinamikus Rosegarden előadást élő zenekar kíséri, hátterét a világhírű fotóművész, Ara Guler fotói adják. A 2024-ben már 20 éve megszakítás nélkül játszott Rosegarden az Állami Operaház és Balett egyik legsikeresebb előadása.

 

Táncosok: 

Chiara GIORDA, Kamola RASHIDOVA, Hurí MURPHY, Demet AKSULAR, 

Beríl ŞENÖZ, Buse ERCAN, Míray BACI, Canberk YILDIZ, Evrím AKYAY, Berkcan CEYLAN, Ferhat GÜNEŞ, Ozan AKGÜN, Ahmet ŞAHİN, Mert AKSU, Burhan YÜCEL,Taner GÜNGÖR, Alper MARANGOZ, Tuğçe GÖNCÜ, Seçil YENiGÜN, Tufan ELİTAŞ 

Zenekar:

Ulaş Kurugüllü (hegedű)

İsmail Kaya (csello)

Hakan Polat (brácsa)

Tansu Karpinar (ütőhangszerek)

Turgay Çoşkun (kánún)

 

Rendezés és koreográfia: Beyhan Murphy's

Zene: MERCAN DEDE

Jelmez: AYSEGUL ALEV-ISMAIL DEDE

Díszlet: ISIN MUMCU

Fény: TANER AYDIN-BEYHAN MURPHY (after Michael Odam)

Szöveg: ORHAN PAMUK – EVLIYA CHELEBI

Felolvas: HALIT ERGENC

Videó: ŞAFAK TÜRKEL

Fotó: ARA GÜLER

Együttműködő partner: a Török Köztársaság - Török Nagykövetség Budapest és a Török Köztársaság - Kulturális és Idegenforgalmi Minisztérium

Ajánlatunk


A Forte Társulat és a Dador Projekt Zenekar Concordia című előadása a barokk zenetörténet olyan klasszikus szerzőinek műveire készülő koreográfia mint Francesco Cavalli, Tarquinio Merula, Claudio Monteverdi és Giovanni Battista Fontana. Az élő zenekarral és egy énekesnővel kísért táncjátékban 12 zeneműre, groteszk és lírai kettősök bomlanak ki Jean Anouilh Euridike című drámájának szenvedélyes dialógusaival ötvözve a tánc, az élő zene és a prózai szöveg szerves egységében.

A RAMAZURI látványos, élőzenével kísért és akrobatikai elemekkel tarkított tánc-cirkuszi kavalkád, melyben derűs és szellemes koreográfiák követik egymást. Újszerűségével, derűjével és magával ragadó lendületével egy bő év alatt a Társulat egyik legnépszerűbb produkciója lett, melyet már több mint 10 ezer ember látott különböző országokban és városokban. A Duda Éva Társulat ezzel az esttel elrugaszkodik a táncszínházi világ új dimenziójába. Olyan szavakon túli, tágabb univerzumba invitálnak, ahol a kezdés pillanatában eltűnik az idő és élvezhetjük a pezsgő kalandot. Egyedi, megismételhetetlen percek, az élet ünneplése, mert mulatságnak mindig lennie kell! Alkotó táncművészek: Eleonora Accalai, Bacsó Gabriella, Bundschuh Vera, Dévai Lúcia, Dragos Dániel, Dudás Gergely, Füzesi Csongor, Ivanov Gábor, Javier Mario Salcedo Hernández, Szilvási Anna Zeneszerzők és előadók: Farkas Izsák, Szarvas Dávid Díszlet: Duda Éva Jelmez: Kiss Julcsi Fénytervező: Pető József Trénervezetők: Csuzi Márton, Zoletnik Zsófia Trénerek: Lakatos Leonetta, Ott Olivér, Lennart Paar, Újvári Milán Koreográfus asszisztens: Csák Beatrix, Vitárius Orsolya Produkciós vezető: Huszár Ágnes Rendező-koreográfus: Duda Éva Az előadás bemutatója a Nemzeti Táncszínházban, közös programként valósult meg. Támogatók: EMMI, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap, Nemzeti Táncszínház, Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata, Függetlenül Egymással Közhasznú Egyesület, Inspirál Cirkuszközpont, Movein Stúdió Külön köszönet: Faller Zoltán – airtrack.hu, Gortva Krisztián, Ott Olivér – Pattanj Sportegyesület, Vági Bence – Recirquel

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

Ajánló


Két ember egy pontban összeér. Ez a pont most már közös, itt találkoznak. Megérintődnek. Megérintve lenni annyi, mint valami kivételesen…

A mevlevi rend szúfi szertartása, a szema az Istenhez való felemelkedés állomásait jelképezi a maga vallásos elemeivel és témáival, amelyekből…

A Ringató foglalkozásokon megismertetjük a kisgyermekes családokkal a zenei nevelés lehetőségeit. Célunk, hogy a szülők és a gyerekek átéljék a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók