Program


Folklór-kalendárium - Téli Tánc • Magyar Nemzeti Táncegyüttes

Folklór-kalendárium - Téli Tánc • Magyar Nemzeti Táncegyüttes

A „Folklór-kalendárium” sorozatát „Téli tánc” címmel folytatja a Magyar Nemzeti Táncegyüttes.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 4. hétfő, 19:00

A sorozat első részében, a „Táncoló tavasz” című produkciónkban nem csupán a magyar népszokásokkal ismertettük meg a közönséget, hanem bemutattuk hazánk soknemzetiségű népének hagyományos táncait, dalait, öltözetét, nyelvét és nemzeti szokásait a tavaszi ünnepkörben.

A sorozat második része a téli ünnepkör szokásait; szürettől a farsang végéig tartó időszakot öleli fel, „Téli tánc” címmel. Az előadás programjában a hagyományos betlehemezés,  regölés, lucázás és fonóbéli hagyományaink mellett különböző, a téli ünnepkörhöz tartozó babonás szokások színházi feldolgozását láthatja a közönség.
Közreműködik a Magyar Nemzeti Táncegyüttes és zenekara

Forgatókönyv: Vincze Zsuzsa
Tánczenei szerkesztő: Papp István Gázsa
Asszisztensek: Appelshoffer János, Rémi Tünde, Valach Gábor

Díszlet: Tóth Kázmér
Jelmez, művészeti főmunkatárs: Vincze Zsuzsa
Zeneszerző: Kiss Ferenc

Rendező-koreográfus, művészeti vezető: Zsuráfszky Zoltán

Ajánlatunk


Két ember egy pontban összeér. Ez a pont most már közös, itt találkoznak. Megérintődnek. Megérintve lenni annyi, mint valami kivételesen érzékeny, intim, mély állapotba kerülni. Ebben a pillanatban valami igazán fontos, valami lényegi történik. Belül valami megmozdul, megváltozik.

Az emberiség mára nagyon eltávolodott eredendő, természetes közegétől. Miközben vágyunk egy harmonikusabb életre, nap mint nap mégis egyre nagyobb a zűrzavar, amelyben egyre nehezebb eligazodni és egészségesen élni.

A Bihari Együttes 1954-ben alakult Novák Ferenc vezetésével. Több mint fél évszázados működése alatt számos hazai és nemzetközi fesztivál nagydíját, helyezését nyerte el, a Martin György Néptáncszövetség által szervezett minősítő fesztiválokon kiváló minősítést, 2005-ben Csokonai Vitéz Mihály közösségi, 2012-ben Príma Primissima díjat kapott. Tervszerű utánpótlás-nevelésének eredményeképpen ma több, mint kétszáz fős közösség alkotja a „Biharit”. Ifjú táncosaink az alapfokú művészeti oktatás keretén belül ismerkednek hagyományainkkal.

Ajánló


A Forte Társulat és a Dador Projekt Zenekar Concordia című előadása a barokk zenetörténet olyan klasszikus szerzőinek műveire készülő koreográfia…

A Varázsfuvola egy nagyon gazdag, fordulatokban bővelkedő, rétegeiben külön-külön is elemezhető meseszerű történet, melyet számtalan feldolgozásban, értelmezésben láthattunk már.

Sokfélék és sokszínűek vagyunk. Testileg és Lelkileg egyaránt. Mennyire tudod felismerni és elfogadni a benned lévő sokszínűséget? Ezen az estén…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók