
Budapesti bemutató - Pinokkió • Székesfehérvári Balett Színház
Az emberré lett fabáb, Pinokkió kalandos története egy olyan tanmese, amelyet a világon szinte mindenhol ismernek, felnőttek és gyerekek egyaránt. több
Az emberré lett fabáb, Pinokkió kalandos története egy olyan tanmese, amelyet a világon szinte mindenhol ismernek, felnőttek és gyerekek egyaránt. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 16. szerda, 10:30
A történet kortárs táncszínházi adaptációja, ugyancsak olyan szórakoztató, egyúttal elgondolkodtató tanmese, amelyet valamennyi korosztály számára, jó szívvel ajánlunk. A táncszínházi mű alapvető emberi tulajdonságokat vesz górcső alá, alapvető emberi értékek fontosságát aláhúzva. Pinokkió kalandos története, a táncszínház erőteljes kifejező ereje által elevenedik meg.
Előadják:
Pinokkió: Jelle-Johannes Hendrix
Gepetto mester: Julián Rico Engel
Tücsök Tihamér: Céleste Icket
Róka: Filippo Cosso
Macskat: Nina Sninská
Cirkusz igazgató: Antonio Gabriele Topo
Akrobata és balerina: Boldizsár Blanka and Klaudia Tkaczyk
Erőművész: Piotr Ziólkowski
Gyerekek: Mattia Massa, Julen García Riesco, Klaudia Tkaczyk, Michela Piccinini, Martina Piscitelli
Koreográfus: Cristina Porres Mormeneo
Zeneszerző: Szirtes Edina (Mókus)
Hangszeren közreműködik: Cserta Balázs
Dramaturg: Egerházi Attila
Jelmezterv: Hermann Anett
Díszletterv: Egerházi Attila
Fényterv: Egerházi Attila
Szcenikus: Zubor Kata
Médiaművészek: Cselőtei Zsófia, Radics Marton
Produkciós vezető: Cselle Bence
A Székesfehérvári Balett Színház fenntartója Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata.
A produkció a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával valósult meg.
Együttműködő partnereink a Vörösmarty Színház és Nemzeti Táncszínház.
Ismét felnőtt egy tehetséges, új generáció a néptánc iránt komoly elhivatottságot érző alkotók közül. Ezek a fiatal koreográfusok ott vannak a magyar színpadi néptáncművészet élvonalában, de hivatásos táncegyütteseknél eddig alig kaptak lehetőséget, hogy bemutathassák egyedi, csak rájuk jellemző, friss szemléletű műveiket, azt az újszerű látásmódot, amellyel ők a mi közös „régi” kultúránk felé fordulnak.
Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem nemzetközi színházakban és tablaókban is szerepelt. 2019-ben elnyerte az évad legjobb táncművésze díjat a Magyar Táncművészek Szövetségétől. Premierjei a Nemzeti Táncszínház programjában valósulnak meg, ahol a flamenco művészetének, hazánkban legmagasabb szintjét képviseli.
A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a bánatot, életet lehel az elgyötörtekbe, kiegyensúlyozza a lelket és boldogságot hoz.
A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried…
Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember…
Kizökkent az idő…, ahogy Shakespeare-nél szokott. De, míg Hamlet azzal a bizonyossággal lép a színpadra, hogy általa még helyretolható –…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!