Program


Bemutató - KÓCBABA - Interaktív táncmese Halász Judit zenéjére • Közép-Európa Táncszínház

Bemutató - KÓCBABA - Interaktív táncmese Halász Judit zenéjére • Közép-Európa Táncszínház

A Közép-Európa Táncszínház társulata az óvodás és kisiskolás korosztályt célozza meg előadásával, amelyet a Kossuth- és Jászai Mari-díjas Halász Judit dalai inspiráltak.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. április 10. szerda, 10:30

Életre kel benne a híres-neves Kócbaba, aki egy kisfiút és kislányt izgalmas kalandokra visz magával. Közben pedig a címadó dal mellett, olyan klasszikusok hangzanak még el, mint a Papvihánc, a Marci öltözik vagy a Szitakötő! Vidám dalok, izgága táncosok, közös játék a kicsikkel – ez vár minden érdeklődőt a Nemzeti Táncszínházban! 

 

Táncolják: Közép-Európa Táncszínház

Koreográfus: Kulcsár Noémi
Dramaturg: Cseh Dávid
Jelmez és díszlet: Bati Nikoletta
Moodbord: Czeglédi Zsombor
Fényterv: Selmeczi Mercédesz
Zenei szerkesztő: Madla
Művészeti vezető: Mádi László
Művészeti menedzser: Sóthy Virág
Generál menedzser: Gerlits Réka

Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, Kulturális és Innovációs Minisztérium,  Budapest Főváros Önkormányzata, Közép- Európa Táncszínház Alapítvány 

Ajánlatunk


Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Ajánló


A LÉTEZÉS egy tangó táncszínházi alkotás, amely az emberi élet útját járja be – a fiatalság sodró lendületétől az öregkor…

A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője…

A Fitos Dezső Társulat nagy figyelmet fordít arra, hogy rendszeresen jelentkezzen olyan táncszínházi előadásokkal, melyek a folklór hiteles közvetítését, egy-egy…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók