Program


Időtlen időben – A Duna Művészegyüttes 60 éves Jubileumi műsora

Időtlen időben – A Duna Művészegyüttes 60 éves Jubileumi műsora

Időtlen időben
A Duna Művészegyüttes 60 éves jubileumi műsora
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. április 24. hétfő, 19:00

„Amit a tér jelent az emlékezőképesség művészetében, azt jelenti az idő az emlékezés kultúrájában.” – Jan Assmann professzor (világhírű német vallástörténész) jellemzi így a múlthoz való viszonyt; egy olyan ’múltról’ beszél, mely nem pusztán az idő múlásával, hanem „azáltal keletkezik, hogy az ember viszonyba lép vele.” A Duna Művészegyüttes immár 60 éve ebben a viszonyban éli mindennapjait, ebben nőtt fel, vált ismertté, önazonossá. A magyar (közép-európai) néptánckincs megőrzésére, művészetté formálására voltunk (vagyunk) hivatottak, vagyis nem csak az emlékezés, de az emlékeztetés is feladatunk. Mi másról szólhatna így évfordulónk, ha nem a múlthoz való viszonyunkba feledkezésről, aktuális jelenünkből fakadó forrásainkról? Mi más jelenhetne meg velünk a színpadi térben, ha nem legsajátabb sajátunk, elevenségünk: saját – művészileg megformált – időnk?

 

 

Előadja a / Performed byDuna Művészegyüttes tánckara és a Göncöl Zenekar
Fény / Lighting: Lendvai Károly

Hang / Sound: Földes Gábor
Asszisztensek / Assistants: Bonifert Katalin, Vámos László

Rendező-koreográfus: Juhász Zsolt

 

     
               
               
               
               
               
               

 

Ajánlatunk


A mevlevi rend szúfi szertartása, a szema az Istenhez való felemelkedés állomásait jelképezi a maga vallásos elemeivel és témáival, amelyekből következően megvannak a maga szabályai és jellemzői. A mevlevi rend Veled szultán és Ulu Arif Cselebi szultán idejétől kezdve szigorúan követte a csak általa gyakorolt szertartás lépéseit, de tagjai Mevlana Dzselaleddin-i Rúmi idején egy bizonyos szabályát figyelmen kívül hagyták. A szabályok Pir Adil Cselebi koráig folyamatos átalakuláson mentek át, napjainkra érték el végleges formájukat.

A Forte Társulat és a Dador Projekt Zenekar Concordia című előadása a barokk zenetörténet olyan klasszikus szerzőinek műveire készülő koreográfia mint Francesco Cavalli, Tarquinio Merula, Claudio Monteverdi és Giovanni Battista Fontana. Az élő zenekarral és egy énekesnővel kísért táncjátékban 12 zeneműre, groteszk és lírai kettősök bomlanak ki Jean Anouilh Euridike című drámájának szenvedélyes dialógusaival ötvözve a tánc, az élő zene és a prózai szöveg szerves egységében.

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy csirkefogó élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás legény közötti erőteljes és kaotikus szerelem történetét meséli el. Nyomorúság, nyers érzések, törékenység. A szereplők felelősséget vállalnak sorsukért, és bezárkóznak kudarcaikba, mintha százszor megtennék ugyanazt az utat anélkül, hogy változtatnának rajta.

Ajánló


Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen…

Carmen a szabadság szimbóluma. Története az olthatatlan vad szerelem drámája.

Nem értjük, megfejthetetlen, mit miért tesz, irritál, de a személyiségében mégis van valami, ami megigéz. Mivel varázsol el bennünket, mivel…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók