Program


Zorba • Pécsi Balett

Zorba • Pécsi Balett

„Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan...” - mondja Zorba, a görög, Nikosz Kazantzakisz önéletrajzi ihletésű regényének ikonikus irodalmi alakja, aki az élet imádatának megtestesítője volt. A történet helyszínét adó falucska elzártságával és vad, kegyetlen szokásaival sajátos atmoszférát kölcsönöz a cselekménynek.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 9. szerda, 19:00

Mikis Theodorakisz Zorba című balettjének színrevitelével a Pécsi Balett az elmúlt két évtizedben létrejött karakteres arculatát, a modern megjelenítésű közönségbarát előadások tematikáját folytatja. A társulat célja, hogy innovatív vizualitással és érthető dramaturgiai megfogalmazással juttassák el üzenetüket közönségüknek. Az előadás különlegessége, hogy a koreográfia a modern tánc és a néptánc ritkán használt fúziója.

Zorba az életigenlés táncjátéka.

Theodorakisz csodálatos zenéje, az alkotók kreativitása és a Pécsi Balett kiváló táncművészei együtt idézik meg a mitikus görög hős szellemiségét. 

 

JOHN, az író: Szabó Márton 

ZORBA: Koncz Péter

MARINA, az özvegy: Karin Iwata

MADAME HORTENSE: Bozsik Yvette Kossuth-díjas, érdemes művész / Samantha Kettle

MIMINTHOSZ, a falu bolondja: Matola Dávid 

PAVLISZ: Balogh Csongor

MAVRANTÓNISZ, Pavlisz apja: Molnár Zsolt Harangozó-díjas

MANOLISZ, elöljáró és kocsmáros: José Blasco Pastor

ANANKÉ: Ujvári Katalin Harangozó-díjas

 

NŐK, FÉRFIAK, A FALU LAKÓI: Horváth Réka Annamária, Katona Dóra, Kócsy Mónika, Pintér Rebeka, Rónaki Nina, Domján Kristóf, Szendrői Bence, Tuboly Szilárd, Varga Máté, 

valamint Behán Frida, Bene Nikolett és Gál Bernadett, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum növendékei

 

Zeneszerző: Mikis Theodorakisz

A librettót Nikosz Kazantzakisz Zorba, a görög című regénye nyomán írta: Böhm György Jászai Mari- és Nádasdy Kálmán-díjas

Dramaturg: Uhrik Teodóra Kossuth- és Liszt-díjas, érdemes művész 

Díszlettervező: Cziegler Balázs 

Jelmeztervező: Túri Erzsébet 

Asszisztens: Kovács Zsuzsanna

Madame Hortense koreográfia: Bozsik Yvette Kossuth-díjas, érdemes művész

A rendező munkatársa: Vincze Balázs Harangozó-díjas, érdemes művész

Rendező-koreográfus: Juhász Zsolt Harangozó-díjas, Zachár Lóránd Harangozó-díjas  

                                                                                                                                                                                  

A Zorba a Pécsi Balett és a Pécsi Nemzeti Színház koprodukciójában, a Nemzeti Kulturális Alap és a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával jön létre. 

Az előadás budapesti bemutatója a Nemzeti Táncszínházban közös programként valósult meg.

 

Fotó: Juhász Éva

 

Ajánlatunk


Egy szekrény sok mindent rejthet, különösen akkor, ha rajta keresztül átléphetünk egy másik, mesebeli, varázslatos dimenzióba. A mű főhőse egy játék világban próbál barátokat szerezni, és különféle bábokkal találkozik. Kiderül számára, hogy azoknak ugyanolyan érzelmeik vannak, közöttük ugyanolyan kötődések és kapcsolatok alakulnak ki, mintha emberek lennének, és egyikükkel talán még szerelembe is lehet esni.

A Madarak küzdelmében (Lutte of Birds) a madarak szárnyalásának érzete szivárog át a Lutte eredeti koncepcióján, létrehozva ezzel egy új és izgalmas, dinamikus fúziót a Frenáktól jól ismert küzdelem-, és szabadság-tematika között. „Pórázon tartjuk a többieket, amíg kiszolgálnak minket, simogatunk, de abban a pillanatban, hogy kicsit mozdulnak, mennének, visszarántjuk őket.” – így jellemzi Frenák azt az erőszakos, hatalomgyakorló attitűdöt, ami a Lutte-ben jelenik meg, és világunkat évszázadok óta kísérti.

A Fitos Dezső Társulat nagy figyelmet fordít arra, hogy rendszeresen jelentkezzen olyan táncszínházi előadásokkal, melyek a folklór hiteles közvetítését, egy-egy történelmi magyar vidék kultúrájának megismertetését tekintik elsődleges céljuknak. A Transylvania Express Erdély táncaiból, muzsikájából válogat. Az előadással szeretnénk azt az üzenetet megfogalmazni, hogy a hagyományos kultúra tovább él mindnyájunkban, akik hiszünk a tradíció életben tartásának értékében, hisz jövőnk a hagyomány!

Ajánló


A Magyar Táncművészeti Egyetem klasszikus balett szakirányának végzősei ismét színpadra lépnek a Nemzeti Táncszínházban. A tanulmányaikat lezáró fiatalok előtt az…

Az Akram Khan Company örömmel viszi újra színpadra Chotto Desh című, közkedvelt, családbarát produkcióját. A Theatre-Rites rendezője, Sue Buckmaster 2015-ben…

Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók