Program


SILVER SWAN • Kulcsár Noémi Tellabor
5

SILVER SWAN • Kulcsár Noémi Tellabor

A SILVER SWAN egy szerelmét kereső fiatalemberről szól, akinek útja tiltások, árnyak és ismeretlen vágyak labirintusán át vezet. Valami rendre közé és kiválasztottja közé áll – és ami elválasztja őt szerelmétől, az egyszerre félelmetes és csábító.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. április 13. szerda, 19:30

SILVER SWAN • Kulcsár Noémi Tellabor
Kortárs előadás 50 percben, 1 felvonásban
12 éven felülieknek

A SILVER SWAN egy szerelmét kereső fiatalemberről szól, akinek útja tiltások, árnyak és ismeretlen vágyak labirintusán át vezet. Valami rendre közé és kiválasztottja közé áll – és ami elválasztja őt szerelmétől, az egyszerre félelmetes és csábító.

2020 szeptemberében Kulcsár Noémi koreográfus három táncos izgalmas, kísérleti össztáncán, valamint egy nagyon is mai történeten keresztül keresi a kapcsolatot Csajkovszkij A hattyúk tava című klasszikusával, a balettirodalom talán legismertebb darabjával. Az összművészeti előadásban találkozik tánc, vetítés, zene, film és árnyjáték - a SILVER SWAN ezért egyszerre újraértelmezés, kommentár és megrázó párbeszéd múlt és jelen között.


Látvány: Rubi Anna
Dramaturg: Cseh Dávid
Koreográfus: Kulcsár Noémi Harangozó-díjas

Ajánlatunk


Az adventi időszak újdonsága lesz Paár Julcsi és a Fitos Dezső Társulat ünnepre hangoló, élőzenével, hagyományos és kortárs táncelemekkel, autentikus és modern színpadi eszközök bevonásával készülő családi, táncszínházi előadása.

A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj a leginkább alkalmas arra, hogy megjelenítsük általa egy férfi és egy nő szerelmét, mely ugyanúgy lehet boldog, ahogyan boldogtalan is, de mindenképpen nyugtalan és feszült. A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Ajánló


A Zsuráfszky Zoltán nevével fémjelzett Élő Táncarchívum sorozatunk következő állomása Viharsarok címmel, ezúttal Sánta Gergő, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője…

Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem…

A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók