Program


Népek tengere • Szigligeti Színház Nagyvárad Táncegyüttes

Népek tengere • Szigligeti Színház Nagyvárad Táncegyüttes

A 2018-as előadás felújítása. A Magyar Nemzeti Táncegyüttes (egykori Honvéd Együttes) táncos-szólistája, a nagyváradi születésű Sánta Gergő rendezésében színre kerülő Népek tengere című folkelőadás létrehozásában olyan elismert alkotókkal dolgoznak majd együtt a nagyváradi művészek, mint Nyitrai Tamás a Magyar Állami Népi Együttes prímása, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa, Appelshoffer János, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Táncművészeti Egyetem művésztanára, Rémi…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. január 22. szerda, 19:00

Az előadásról Sánta Gergő koreográfus-rendező így nyilatkozik: „Dallamok, melyek összekötik a népek tengerét, megegyeznek, és mégis különböznek egymástól. Népcsoportok táncai és stílusai, melyek áramlatként meghatározzák a tenger mozgását. Ha a mélybe tekintünk, meglátjuk a cseppeket, felismerjük a kimagasló individuumok táncait, mozdulatait. Ezekből a reánk hagyott cseppekből áll össze a népek tengere”.

 

Előadóművészek, táncosok: Barkóczi Réka, Fodor Virág, Forgács Zsombor m.v., Forgács-Popp Jácint, Imre Béla, Kerekes Dalma-Gabriella, Krupár Luca, Ördögh Géza, Papp Zsuzsanna, Rácz Imre-Adrián, Rácz Lajos-Levente, Rencz Norbert, Tábori Sára, Tekse Patrik, Teremy Anna m.v.

Rendező-koreográfusok: Sánta Gergő és Sánta-Bíró Anna
Koreográfusok: Appelshoffer János, Rémi Tünde, Fundák Kristóf, Fundák-Kaszai Lili
Zenei szerkesztő: Nyitrai Tamás
Zenészek: Bartalis Botond, Dallos Levente - hegedű, Dragony Gábor m.v. - brácsa, Gyurkó Ádám m.v. - harmonika, Kelemen-Molnár János m.v. - nagybőgő, Kiss Barni m.v. - cimbalom, Puskó Márton m.v. - hegedű
Műszakosok: Gantner Attila, Kincses Roland
Fénytechnikus: Lázár Attila
Hangtechnikus: Jónucz Gábor
Öltöztető
Ügyelő: Kerekes Emma
Közönségszervező: Bántó Viktória
Sofőr: Lovas János és/vagy Haraji Adalbert
Igazgató: Czvikker Katalin

Ajánlatunk


Pirók Zsófia, első magyarként szerzett diplomát flamenco tánc szakirányon a sevillai Conservatorio Profesional de Danza intézményében. Előadásaival nemcsak hazai, hanem nemzetközi színházakban és tablaókban is szerepelt. 2019-ben elnyerte az évad legjobb táncművésze díjat a Magyar Táncművészek Szövetségétől. Premierjei a Nemzeti Táncszínház programjában valósulnak meg, ahol a flamenco művészetének, hazánkban legmagasabb szintjét képviseli.

Egy civilizáció romjain tengődő, életben maradásáért küzdő, emberszerű barbár közösség rituálékkal teli életébe pillantunk be, akik félelmeikkel harcolva, ösztöneik által vezérelve próbálják átvészelni, amit a Sors rájuk ró. A Sors, ami néha jót, örömöt, szerelmet, máskor bánatot, halált hoz számukra.

Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember ne éljen egyedül. Ugyanakkor, bármilyen közel kerüljön is hozzánk valaki, nem mindig könnyű nap nap után együtt lenni vele. Életszövetségünk olykor kiállja az idő próbáját, és a kezdeti fogadalomhoz híven „holtomiglan-holtodiglan” lesz belőle, máskor megborul egy rosszul nyomott fogkrémen, vagy be nem vallott horkoláson.

Ajánló


A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj…

VASAS MŰVEK: Zárt ajtók Hogyan lehet hűnek maradni érzékeinkhez, amikor társas kapcsolataink szokásjogok, formarendszerek közé szorul, amikor a kommunikáció nem…

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók