A show központi témája a társadalmunkat egyre nagyobb mértékben érintő mesterséges intelligencia kérdésköre. Bár napról napra az életünk egyre meghatározóbb tényezőjévé válik, e technológia megjelenítése a színpadi táncművészetben eddig nem elterjedt. A produkció grandiózus vizuális elemek segítségével (több mint 2500 liter vízzel feltöltött medence, lángoló padló, 40 négyzetméteres trambulinszőnyeg) bemutatja, hogy mi emberek a mesterséges intelligencia alkalmazásával hogyan bánunk az élőhelyünkkel, eddigi történelmünk folyamán alkotott környezetünkkel, és ennek fényében mi várhat ránk a jövőben. Az előadás olyan témákat is felölel, mint az ember okozta környezetvédelmi károk (pl. vízhiány, erdőtüzek), történelmünk, illetve napjaink globális társadalmi problémái (pl. holokauszt, faji megkülönböztetés, éhínség).
Az URBAN VERBUNK az általa képviselt progresszív, a világon egyedülálló néptáncstílus merész koncepciója alapján gondolja újra a zenei világot is: A komolyzene nagyjainak legismertebb zeneművei egyedi hangszerelésben, szimfonikus zenekari kísérettel, crossover hangzásban hallhatók, a világ legnagyobb popelőadóinak slágereivel együtt.
Előadja: URBAN VERBUNK
Közreműködik: Elina Nechayeva, Petar Markoski, Zdroba Patrik
Zenei rendező: Szitha Miklós
Zenei producer: Pierpaolo Guerrini
Hangszerelés: Tóth Ádám
Vizuál: ODPictures
Fény- és vizuáltechnika: Next Stage Team
Produkciós manager: BPM Group
Rendező, koreográfus: Moussa Ahmed
Az URBAN VERBUNK művészeti igazgatója: Moussa Ahmed Harangozó Gyula- és Junior Prima díjas táncművész és koreográfus, aki már olyan helyeken és eseményeken képviselte a magyar kultúrát, mint a New York Lincoln Center, a Riói Olimpia és III. Károly király 70. születésnapja.
Támogató: MOL-Új Európa Alapítvány