Program


A jövő csillagai • Magyar Táncművészeti Egyetem

A jövő csillagai • Magyar Táncművészeti Egyetem

A Magyar Táncművészeti Egyetem immár több évtizede, minden tanévben megrendezi Háziversenyét, mely nemcsak a szakmai tanulmányok egyik meghatározó lépcsőfoka minden korosztálynak, de egyben újabb lehetőséget is biztosít a színpadi szereplésre a több kategóriában (szóló és csoportos klasszikus számok, modern/kortárs táncok és saját koreográfiák) induló résztvevőknek.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. március 26. kedd, 19:00

A hagyományosan a Nemzeti Táncszínházban megrendezett gálaesten a tekintélyes hazai szakemberekből álló zsűri elnöke átadja a díjazottak elismeréseit, ezt követően pedig a győztes és döntőbe jutott produkciókból láthatnak válogatást az érdeklődők.

Az egyébként is izgalmas programot az egyetem neves versenyeken díjat nyert hallgatóinak műsorszámai színesítik, így a táncművészképzés teljes spektrumáról képet kaphat az, aki jegyet vált az ünnepi előadásra.

 

Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének növendékei-hallgatói, akiket évfolyamvezető mestereik készítenek fel

 

Rektor: Fodorné Molnár Márta

Táncművészképző Intézet igazgató: Macher Szilárd

Művészképző Intézet tanszékvezetők:

Brieber Éva - klasszikus balett

Ónodi Béla - néptánc

Kalmár Attila - moderntánc és színházi tánc

Ajánlatunk


Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember ne éljen egyedül. Ugyanakkor, bármilyen közel kerüljön is hozzánk valaki, nem mindig könnyű nap nap után együtt lenni vele. Életszövetségünk olykor kiállja az idő próbáját, és a kezdeti fogadalomhoz híven „holtomiglan-holtodiglan” lesz belőle, máskor megborul egy rosszul nyomott fogkrémen, vagy be nem vallott horkoláson.

A falusi lét lelket felszabadító pillanatai, amikor táncolunk, éneklünk és megszólal mindehhez a muzsika! Ez az öröm kortalan, feledteti a bánatot, életet lehel az elgyötörtekbe, kiegyensúlyozza a lelket és boldogságot hoz.

A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.

Ajánló


A Fitos Dezső Társulat nagy figyelmet fordít arra, hogy rendszeresen jelentkezzen olyan táncszínházi előadásokkal, melyek a folklór hiteles közvetítését, egy-egy…

A rapszódia jellemzője a zaklatottság, az érzelmek, a gondolatok szenvedélyes hullámzása, olyan akár a végtelen élet. Talán ez a műfaj…

Az adventi időszak újdonsága lesz Paár Julcsi és a Fitos Dezső Társulat ünnepre hangoló, élőzenével, hagyományos és kortárs táncelemekkel, autentikus…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók