Program


HATÁRTALAN TÁNCFŐVÁROS Nagyvárad Táncegyüttes - Háromszék Táncegyüttes

HATÁRTALAN TÁNCFŐVÁROS Nagyvárad Táncegyüttes - Háromszék Táncegyüttes

Háromszék Táncegyüttes−Nagyvárad Táncegyüttes

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. május 16. kedd, 19:00

Két keze forgatta, szívem táncoltatta

Háromszék Táncegyüttes

- Barangolás a forgós-forgatós táncok világában –

A Két kezem forgatta, szívem táncoltatta című hagyományos folklórelőadás koreográfiái a Kárpát-medencei forgós-forgatós táncok világából építkeznek. Erdélynek a barokk kor eredményeképpen ez a legnagyobb mai napig megőrzött táncöröksége, a marosszéki forgatóst például a páros táncok királynőjeként szokták emlegetni.

Az egy órás barokkos tánchömpölygés egy női sorssal von párhuzamot, ám a történetmesélés helyett inkább érzések, impressziók megragadására törekedtek az alkotók. Hogyan láthatja magát a hagyományos társadalomban felnövő kislány, menyasszony, asszony és hogyan látják őt a többiek? Van-e boldogság a gyermekkor tiszta világa után, van-e boldogság a szerelem megtalálása után? Mi az, ami az utat megtölti tartalommal, a költő szavait parafrazálva: át tudjuk-e vinni a szerelmet a túlsó partra? Végül, de nem utolsó sorban, át tudjuk-e adni értékrendünket a következő generációknak?

Koreográfiák

1. Kocsis Enikő, Fitos Dezső: Az élet kapujában (moldvai és gyimesi táncok)

2. Ivácson László: „Édesanyám karján nevelt engemet...” (sóvidéki táncok)

3. Busai Norbert, Busai Zsuzsanna: „Virágos a fa teteje, koszorús a leány feje...”

(györgyfalvi táncok)

4. Kádár Ignác: Az úton (vajdaszentiványi táncok)

5. Furik Rita, Richtarcsík Mihály: Epilógus (felvidéki táncok)

ALKOTÓK

Koreográfusok: Kocsis Enikő, Fitos Dezső, Busai Norbert, Busai Zsuzsanna, Kádár Ignác, Furik Rita, Richtarcsík Mihály
Zenei szerkesztő: Fazakas Levente
Jelmeztervező: Furik Rita
Rendező, koreográfus, látványterv: Ivácson László

Tánckar: Ádám Júlia,  Dombi Rózsa, Keresztes Gabriella, Kocsis Lilla-Tünde, Lukács Réka, Pilinger Mónika, Székely Emőke-Edina, Vajda Katalin, Virág Imola, Váradi Ágnes, Gere Csaba, Gidró Roland, Kiss Adorján, Lupuly Jakab, Márton Csaba, Melles Endre, Pável Hunor-Mihály, Portik Norbert, Szvinyuk Sándor, Törő Bence

Heveder zenekar: Fazakas Levente, Fazakas Albert, Szilágyi László, Bajna György

Ének: Erőss Judit


Nagyvárad Táncegyüttes - Kata történet

- táncjáték, Sekszpír Vilmos A makrancos hölgy című komédiája nyomán -

Mi származhat abból, ha a férfiak és nők összetévesztik szerepüket az életben? Előadásunk a mai kibillent világunkról szól, ahol időnként az abnormális a normális, egy világrendről, amit az évezredek megteremtettek és kikristályosítottak, amit hagyománynak nevezünk. Szól ennek erejéről és arról, hogy ezt a néphagyományt nem ápolni kell, hanem ő maga ápol minket, hiszen általa tudunk közösséget teremteni, viszonylag normális világot magunk körül. Szól a szabadságról, hogy szárnyalhassunk, arról, hogy tartozni kell valahová, ideális körülmények között abba a közösségbe, amelyikben megszülettünk és persze arról, hogy bár az élet kompromisszumok sokasága, nem kell lemondani magasztos elveinkről. Legfőképpen szól a szerelemről. Az előadás alapját Shakespeare makrancos Katája adja, amelyhez a makacs leány archetípusának mesehagyománya is csatlakozik, többek között például az ördög és a székely menyecske története is.

Rendező-koreográfus: László Csaba

Díszlet- és jelmeztervező: Cristina Breteanu

Zeneszerző, zenei szerkesztő: Molnár Szabolcs m. v.

Koreográfus asszisztensek: Brugós Sándor-Csaba, Kerekes Dalma-Gabriella, Rácz Lajos-Levente

Zenei asszisztens: Brugós Anikó m. v.

Elektronikus zene:Huszár Csongor-Krisztián m. v.
 

Az előadás szereplői:

 Kata:    Szabó Enikő-Ágnes

Péter (Petruchio):  Brugós Sándor-Csaba

Blanka:  Szigeti Szidónia

Pap Pista (Baptista) Kata és Blanka apja:  Forgács-Popp Jácint

1. kérő Grumi (Gremio):  Forgács Zsombor

2. kérő Horti (Hortenzio): Schmith Nándor-Gyula

3. kérő Lukács (Lucenzio): Rácz Lajos-Levente

Táncházasok:   Iván Enikő-Kitty, Kacsó Bálint, Kerekes Dalma-Gabriella, Szőnyi József, Tímár Tímea, Tőkés Imola, Szerefi Ilona

Zenészek: Bartalis Botond, cimbalom, Dallos Levente, hegedű, ének Székely István, klarinét, szaxofon Szerefi Ilona, ének Szukits Éva, brácsa Veres Lóránt, nagybőgő

Hangtechnikus:Jónucz Gabi

Fénytechnikus:Lázár Attila

Ügyelő:Dombi Norbert

 

 

Ajánlatunk


A RAMAZURI látványos, élőzenével kísért és akrobatikai elemekkel tarkított tánc-cirkuszi kavalkád, melyben derűs és szellemes koreográfiák követik egymást. Újszerűségével, derűjével és magával ragadó lendületével egy bő év alatt a Társulat egyik legnépszerűbb produkciója lett, melyet már több mint 10 ezer ember látott különböző országokban és városokban. A Duda Éva Társulat ezzel az esttel elrugaszkodik a táncszínházi világ új dimenziójába. Olyan szavakon túli, tágabb univerzumba invitálnak, ahol a kezdés pillanatában eltűnik az idő és élvezhetjük a pezsgő kalandot. Egyedi, megismételhetetlen percek, az élet ünneplése, mert mulatságnak mindig lennie kell! Alkotó táncművészek: Eleonora Accalai, Bacsó Gabriella, Bundschuh Vera, Dévai Lúcia, Dragos Dániel, Dudás Gergely, Füzesi Csongor, Ivanov Gábor, Javier Mario Salcedo Hernández, Szilvási Anna Zeneszerzők és előadók: Farkas Izsák, Szarvas Dávid Díszlet: Duda Éva Jelmez: Kiss Julcsi Fénytervező: Pető József Trénervezetők: Csuzi Márton, Zoletnik Zsófia Trénerek: Lakatos Leonetta, Ott Olivér, Lennart Paar, Újvári Milán Koreográfus asszisztens: Csák Beatrix, Vitárius Orsolya Produkciós vezető: Huszár Ágnes Rendező-koreográfus: Duda Éva Az előadás bemutatója a Nemzeti Táncszínházban, közös programként valósult meg. Támogatók: EMMI, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Nemzeti Kulturális Alap, Nemzeti Táncszínház, Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata, Függetlenül Egymással Közhasznú Egyesület, Inspirál Cirkuszközpont, Movein Stúdió Külön köszönet: Faller Zoltán – airtrack.hu, Gortva Krisztián, Ott Olivér – Pattanj Sportegyesület, Vági Bence – Recirquel

A Rising Sun című előadást a ritmus, a testeket és teret mozdító áram esszenciája és az elemi ösztön erejének sokszínűsége határozza meg. Az együttes a zenét állítja az inspiráció központjába, ám ezúttal hangsúlyosabb módon, mint eddig valaha.

1983 óta, a klasszikus balett óriásának tartott Jean-Georges Noverre születésnapján, április 29-én ünnepli a világ „A Tánc Világnapját”.

Ajánló


Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen…

Sally fejében öt eltérő karakterű nő él, akik nem tudnak egymásról. Sally szorongó, magányosan él. Nola, a kimért elegancia, intellektuális…

Az indiai klasszikus tánc különlegessége, hogy egy időtlen kapocs múlt és jelen között. Ez a legősibb, ma is élő táncstílus…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók