Program


Folklór-kalendárium Táncoló tavasz / Téli tánc

Folklór-kalendárium Táncoló tavasz / Téli tánc

Folklór-kalendárium - Táncoló tavasz | Téli tánc
Magyar Nemzeti Táncegyüttes


 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. február 18. vasárnap, 19:00

Táncoló tavasz címmel indította útjára sorozatát a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, amely farsang végétől, egészen a május végéig tartó időszakot mutatja be. Műsorunkban, a magyar nép szokásai mellett bemutatjuk hazánk sokféle nemzetiségének hagyományos táncait, dalait, viseletét, nyelvét és szokásait. Látható lesz többek között a bodrogköziek farsangvégi rabvágása, a mohácsi busójárás, a baranyai svábok farsangtemetése, a munkácsi zsidók purim szokása, a kalotaszegi juhbemérés, a palóc kiszézés és a locsolás szokása, a cigányok zöldjárása, valamint a rábaköziek májusfa állítása. A sorozat második része a téli ünnepkör szokásait; szürettől a farsang végéig tartó időszakot öleli fel. Az előadás programjában a hagyományos betlehemezés, regölés, lucázás és fonóbéli hagyományaink mellett különböző, a téli ünnepkörhöz tartozó babonás szokások színházi feldolgozását láthatja a közönség.

Táncoló tavasz:

A forgatókönyvet írta: Zs. Vincze Zsuzsa
Zene: Árendás Péter és a Söndörgő Együttes
Archív felvételek: Sztanó Hédi
Díszlet: Tóth Kázmér
Jelmez és művészeti munkatárs: Zs. Vincze Zsuzsa
Rendező-koreográfus: Zsuráfszky Zoltán, Kossuth-díjas, kiváló művész

Téli tánc:

Forgatókönyv: Zs. Vincze Zsuzsa
Tánczenei szerkesztő: Papp István Gázsa
Díszlet: Tóth Kázmér
Jelmez, művészeti munkatárs: Zs. Vincze Zsuzsa
Zeneszerző: Kiss Ferenc
Rendező-koreográfus: Zsuráfszky Zoltán, Kossuth-díjas, kiváló művész

Ajánlatunk


A Hamupipőke a Grimm–fivérek egyik legismertebb meséje jámborságról és gonoszságról, hatalomvágyról és becsületről, ármányról és hűségről. Hamupipőke egy bálban, tánc közben ismeri meg a Herceget, s előadásunk is tánccal, zenével meséli el történetüket.

Miként az ember leveti elnyűtt ruháit és újakat ölt magára, úgy adja fel a lélek is az öreg és hasznavehetetlen testeket, hogy újakat fogadjon el helyükbe." - idézet a Bhagavad-gítából

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.

Ajánló


Új bemutatónkat Lois Lowry „Az emlékek őre” című regénye alapján hozzuk létre, mely első pillantásra egy tökéletesnek tűnő társadalomban játszódik,…

Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek,…

Zs. Vincze Zsuzsa koreográfus több évtizedes alkotó munkájának formanyelve a magyar folklór, az eredeti néptánc, amely szűnni nem akaró inspirációt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók