Program


BEMUTATÓ BALLARE

BEMUTATÓ BALLARE

Ballare - Magyar Nemzeti Táncegyüttes

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 28. kedd, 19:00

Inspirációk Arany-balladákra

A ballada és a tánc szinte elválaszthatatlan fogalmak, hiszen a ballada elnevezés is a „ballare” azaz „táncol” igéből eredeztethető. A 200 éve született Arany János balladái inspirálták azt a hét koreográfust, akik a Magyar Nemzeti Táncegyüttes alkotói műhelyében a tánc nyelvén és a tánc eszközeivel „mondják” el gondolataikat Arany János népköltészeti ihletésű balladáiról.

A halálra táncoltatott lány

A műsor második részében bemutatásra kerülő népballada feldolgozását egy amerikai játékfilm rendező, Hules Endre felkérésére írta színpadra Zs. Vincze Zsuzsa. Zsuráfszky Zoltán, a darab rendezője és egyben koreográfusa a népballadából készült táncjátékot a magyar néptánc formanyelvével, gazdag és virtuóz eredeti táncaival, valamint drámai pillanatokkal varázsolja emlékezetes élménnyé, Kiss Ferenc zenéjére.

Inspirációk Arany-balladákra

Zsuráfszky Zoltán: Híd-avatás
Zs. Vincze Zsuzsa: A bűn… (Arany János: Ágnes asszony című balladája nyomán)
Sánta Gergő: A honvéd özvegye
Tókos Attila: Vörös Rébék
Appelshoffer János: Tengeri-hántás
ifj. Zsuráfszky Zoltán: Az ünneprontók
Fundák Kristóf: Tetemre hívás

Zeneszerzők / Composed by Gera Gábor, Kiss Ferenc, Rossa László, Szabó Dániel
Rendező / Directed by Zsuráfszky Zoltán

A halálra táncoltatott lány

Forgatókönyvíró, dramaturg / Script and dramaturgy: Zs. Vincze Zsuzsa
Zeneszerző / Composed by Kiss Ferenc
Rendező-koreográfus / Directed and choreographed by Zsuráfszky Zoltán

Ajánlatunk


Bármerre járjak is, a helyet, a kultúrát, az arcokat, a pillanatokat már örökre viszem tovább magammal. Az élmények velem jönnek, épp úgy, ahogy a múltat is magunkkal visszük. Ami ma a jelenem, holnap a múltammá válik. De melyik másodperc az, mely a kettőt elválasztja?

Az indiai klasszikus tánc különlegessége, hogy egy időtlen kapocs múlt és jelen között. Ez a legősibb, ma is élő táncstílus a világon, amely, nem a mai formában ugyan, de már az ókorban is létezett. India egymástól távoli területein, különféle célok és hatások hozták létre a ma már klasszikus indiai táncokként ismert stílusokat.

A Nemzeti Táncszínház legnépszerűbb saját előadás-sorozatának búcsúelőadása. Ez a 11. évadát ünneplő egyedi - és rendszeres teltházzal büszkélkedő - sorozat szórakoztató formában mutatja be a film- és táncművészet közös történetét Lakatos János nívódíjas koreográfus, a Magyar Táncművészeti Egyetem tanárának multimédiás előadásában.

Ajánló


Korunkban szinte minden a külsőségekről szól. Hogy nézünk ki, mit viselünk, hol lakunk, miket birtoklunk, hová járunk enni, sportolni, nyaralni,…

Kizökkent az idő…, ahogy Shakespeare-nél szokott. De, míg Hamlet azzal a bizonyossággal lép a színpadra, hogy általa még helyretolható –…

Az 1909-ben íródott LILIOM avagy egy gazember élete és halála zsigerből elragadja a nézőket. Egy kis szobalány és egy körhintás…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Támogatók